رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

نهضت سوادآموزی - نمایش محتوای صدا

 

 

نهضت سوادآموزی

Loading the player...
مسئله بی سوادی یکی از مهم ترین مسائل جامعه بشری است خصوصاٌ کشورهای جهانی سوم است . اهمیت این مساله از این رو است که بی سوادی و حتی کم سوادی خود ریشه بسیاری از مسائل از جمله مسائل اقتصاد اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی جوامع می باشد ، امروزه نقش دانش و آگاهی در توسعه فنی ، تکنولوژی اقتصادی و اجتماعی  جوامع به خوبی آشکار است و گسترش آموزش و پرورش و کاهش در صد بی سوادی یکی از شاخص های مهم پیشرفت هر جامعه محسوب می شود .
 
 لذا جوامعی که خود را به نحوی از زیر سلطه و استعمار آزاد ساخته یا می سازند به گسترش سواد آموزی روی آورده و اولین قدمشان در جهت رشد و توسعه آموزش و پرورش است و هم زمان با ایجاد    دگرگونی های اساسی در امور اقتصادی و اجتماعی به اجراء برنامه های سواد آموزی بزرگسالان در کلیه ابعاد می پردازند.
 
در کشور ما نیز پس از تاسیس سازمان نهضت سواد آموزی جهادی همگانی صورت گرفت تا هرجه زودتر معضل بی سوادی را در جای جای کشور عزیزمان ریشه کن کنند. طی تحقیقات صورت گرفته و طبق آمارها و شواهد می .توان گفت که به نحو شایسته ای این سازمان پر افتخار توانسته است بر بی سوادی غلبه کرده و مردم متمدن و سلحشور را از بند بی سوادی برهانند و نور علم و دانایی را بر قلب هایشان بتابانند تا با آگاهی بیشتر و کسب مهارتهای لازم در عصر رایانه و اتم سربلند و موفق زندگی کنند.

 

اين برنامه با هدف ترويج سواد آموزي و حركت به سمت ريشه كني بي سوادي، با مشارکت نهضت سوادآموزی استان در صدای مرکز آذربایجان شرقی تولید و پخش می شود. برای دنبال کردن این برنامه میتوانید روزهای شنبه از ساعت 11:35 شنونده رادیو تبریز باشید.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده: آقای نظرنیا

نویسنده: خانم موسوی

گوینده: خانم فرشاد

گزارشگر: آقای نظرنیا

دستیار تهیه: خانم قلیزاده

صدابردار: خانم سعادتی