سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

نماینده مجلس: بسیج یک تفکر است نه تشکیلات و ساختار اداری - نمایش محتوای خبر

 

 

نماینده مجلس: بسیج یک تفکر است نه تشکیلات و ساختار اداری

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تفکر بسیجی باید در تمامی ارکان جامعه نهادینه شود، گفت: بسیج یک تفکر عمیق سیاسی و اعتقادی است، نه تشکیلات و ساختار اداری.

نماینده مجلس: بسیج یک تفکر است نه تشکیلات و ساختار اداری

محمدحسین فرهنگی روز شنبه در جمع دانشجویان و کارکنان بسیجی دانشگاه علمی - کاربردی آذربایجان شرقی، افزود: زمانی که امام راحل در سال های اول انقلاب اسلامی فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند، با ژرف بینی و دوراندیشی این نهاد پربرکت را بنا نهادند که امروز پس از سپری شدن سال ها از آن فرمان، شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بسیار عظیم این نهاد هستیم.
وی با اشاره به حضور به موقع و مناسب بسیج در عرصه های مختلف اعم از دفاع مقدس، سازندگی کشور، عمران و آبادانی روستاها و سایر حوزه های خدماتی، اظهار کرد: بسیج در کانون های مختلف بحران حضوری موثر داشته و نظام را بارها از این بحران ها نجات داده است.
فرهنگی، بسیج سیاسی را جزو مولفه های مهم علم جامعه شناسی در جهان برشمرد و ادامه داد: امام راحل با قدرت مدیریت برجسته خود، جنبش بسیج مردمی در ایران را حفظ، تثبیت و قابل تقلید و تکرار در اقصی نقاط جهان کرد که امروز شاهدیم در کشورهای مختلف از بسیج در زمینه های مختلف الگوبرداری می کنند.
وی گفت: هم اکنون حشد الشعب در عراق، انصار الله در یمن و حزب الله در لبنان ساختار بسیج در ایران را ادامه می دهند و در برابر زورگویان مقاومت می کنند.
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفکر بسیجی در ایران با سایر نقاط جهان و به ویژه جهان غرب تفاوت اساسی دارد، به انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و گفت: ترامپ در این عرصه نوعی بسیج توده ای مردم را همراه خود کرد اما ادامه این حرکت میسر نمی شود.
فرهنگی، حرکت های علمی بسیجی وار در دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی را لازمه توسعه و پیشرفت کشور خواند و افزود: در این زمینه دانشگاه علمی - کاربردی باید با وسع دید نسبت به توسعه واحدهای خود اقدام کند تا بدین طریق بخشی از مشکلات موجود در بازار کار کشور حل شود.
وی، با ابراز تاسف از اینکه دانشگاه جامع علمی - کاربردی تاکنون به طور مستقیم در اشتغال نقشی نداشته است، اظهار کرد: فلسفه وجودی این دانشگاه پاسخ به نیاز واحدهای تولیدی، صنعتی و خدمات است که باید در این راستا گام های اساسی برداشته شود.
به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه جامع علمی - کاربردی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با ارایه گزارشی از فعالیت های این دانشگاه، گفت: این مرکز در سال 1371 به عنوان دومین دانشگاه علمی - کاربردی کشور پس از تهران آغاز به کار کرد و تاکنون حدود 50 هزار دانش آموخته از این مرکز فارغ التحصیل شده اند.
فرزان قالیچی ادامه داد: در حال حاضر تعداد یازده هزار دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی در تعداد 37 مرکز دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان مشغول به تحصیل هستند.
وی، تربیت نیروی کار ماهر و کارآفرین را ماموریت های اصلی و عمده دانشگاه جامع علمی - کاربردی اعلام کرد و گفت: توجه به فرهنگ و عمل بسیجی از اهداف مهم دانشگاه علمی - کاربردی است، زیرا که حرکت انقلاب اسلامی باید توسط نیروهای متعهد، مخلص و متعهد بسیجی تداوم یابد. / ایرنا