رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

نماهنگ " یادها " صدرنشین اولین جشنواره ملی نماهنگ فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

نماهنگ " یادها " صدرنشین اولین جشنواره ملی نماهنگ فجر

نخستین جشنواره ملی نماهنگ فجر که به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد، برگزیدگان خود را شناخت.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، این جشنواره به همت دفتر موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار و ترکیبی از آثار موسیقی و تصویر (موزیک ویدئو) را در خود جای داده بود.

آثار فراوانی از مراکز مختلف استان‌های سازمان صدا و سیما، موسسات موسیقی و ... به دبیرخانه این جشنواره ارسال و  داوری گردید و نماهنگ " یادها " به تهیه کنندگی و کارگردانی مرتضی مقدس ، تولید سیمای مرکز آذربایجان شرقی رتبه برتر جشنواره ملی نماهنگ فجر را در بخش دفاع مقدس کسب کرد .

در آیین اختتامیه این جشنواره که با هدف ارتقاء جایگاه «نماهنگ» در عرصه پیام رسانی تلوزیون در مراکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد نماهنگ " یادها " از بین هزار و ۲۰۰ نماهنگ ساخته شده در شبکه های تلویزیونی، مراکز استان ها و موسسات فرهنگی هنری خارج از سازمان صدا و سیما به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود توانست رتبه برتر را از آن خود بکند .

تندیس این اثر برگزیده به مرتضی صفری مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی اهدا شد .

در مرحله اول بررسی ها، ۲۰۰ اثر به مرحله داوری راه یافت و در آیین اختتامیه این جشنواره  ۱۵ اثر برگزیده هیات داوران با موضوعات مختلف مقاومت، دفاع مقدس ، چهل سالگی انقلاب اسلامی، خانواده، وحدت و انسجام ملی معرفی و با اهدای لوح و تندیس از آنان تقدیر شد .

در این مراسم همچنین از اسفندیار قره‌باغی، پیشکسوت عرصه موسیقی انقلاب و دفاع‌مقدس کشور تجلیل شد . این جشنواره تلاش کرد با ایجاد چرخه دانش و تدابیر حوزه موسیقی و سرود؛ به خلاقیت و ارتقاء جایگاه نماهنگ سازی کمک نماید.  نماهنگ یا کلیپ تلفیقی از موسیقی با تصویر برای نمایش در قاب تلویزیون است و یکی از گونه های محبوب پیام رسانی نزد مخاطبان محسوب می شود.  

 

 

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی