سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

نشست هم اندیشی مشترک صدا و سیما با علوم پزشکی - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست هم اندیشی مشترک صدا و سیما با علوم پزشکی

در نشست هم اندیشی صدا و سیما و دانشگاه علوم پزشکی تبریز با قدردانی از عملکرد شبکه سهند، برای تقویت برنامه های تولیدی مقابله با کرونا نیز برنامه ریزی شد.

نشست هم اندیشی مشترک صدا و سیما با علوم پزشکی

 

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، دکتر صومی در نشست هم‌اندیشی مشترک با عوامل صدا و سیما در دانشگاه علوم پزشکی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی در ایام کرونا و جایگاه این دانشگاه در سطح کشور گفت: الان در دو ماه گذشته به یک وضعیت پایدار رسیده ایم و یکی از افتخارات این دانشگاه که با کمک شما به آن دست یافته ایم بحث مقابله هدفمند با کرونا انگلیسی است.

وی افزود: از 2 اسفندماه تاکنون 130 نفر در استان درگیر کرونای انگلیسی شده اند و خوشبختانه با تلاش کادر درمان در این بیماری تاکنون هیچ فوتی در استان نداشته ایم و تعداد بستری ها از 5 نفر فراتر نرفته است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی تبریز تلاش عوامل صدا و سیما در ایام کرونا را ارزشمند خواند و ادامه داد: عوامل صدا و سیما در سرما و گرما در فصول مختلف سال و در مواقع بحرانی در کنار کادر درمان بوده اند و صادقانه خدمت کرده اند و جزو همکاران حوزه سلامت هستند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز از تولید و پخش ۱۱۵۰ ساعت برنامه در زمینه کرونا از ابتدای همه گیری کرونا در کشور خبر داد و گفت: ما با رویکردهای مختلف از جمله اطلاع رسانی، حوزه های آموزشی، تجلیل از خدمات کادر درمان و هشداردهی ، پاسخگویی به شبهات مطرح شده توسط رسانه‌های معاند، سبک زندگی متناسب با دوران شیوع ویروس کرونا، چالش اقتصادی ناشی از کرونا، طرح مواسات و کمک‌های مومنانه موضوع را مدیریت کرده ایم و الان هم بیشتر تمرکز روی تهیه ، تولید و مدیریت واکسن کرونا است .

مهندس مرتضی صفری با تشریح عملکرد حوزه های مختلف رسانه ملی در موضوع این بیماری تصریح کرد: در شرایط کرونا بسیج همه بخش‌های محتوای پیام در ارائه آموزش‌ها به جامعه کاملا مشهود است .

وی با تاکید بر اینکه راهبرد دشمنان از بین بردن مرجعیت رسانه  در افکار عمومی‌بود، تصریح کرد: رسانه ملی با تمام توان خود توانسته در مقابل این طراحی ها بایستد و همچنان تراز خود را در سطح انقلاب اسلامی حفظ نماید.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی نقش وحدت و همدلی مردم و مسئولان در کشور برای مقابله با کرونا را مثال‌زدنی دانست و به نقش رهبر انقلاب برای پیش قدم شدن  قشر مذهبی در مقابله با کرونا اشاره کرد و افزود: طرح شهید سلیمانی یکی از مهم‌ترین طرح‌هایی بود که در کاهش مبتلایان کرونا مثمر ثمر بود.

صفری تصریح کرد: ما باید قدردان طرح مبارک شهید سلیمانی باشیم چرا که با طراحی و اجرای درست  آن کم کم روند کاهشی بستری ها و فوتی ها را شاهد هستیم و همه اینها  به ساختار های تعریف شده از قبل در نظام مقدس جمهوری اسلامی بر می‌گردد که در بسیاری از کشورها به این امر نمی توانند دست پیدا کنند و کل کشور را به صورت شبکه ای و متمرکز تحت پوشش درمانی قرار دهند

در ادامه از تلاش‌های یک‌ساله عوامل صدا و سیما در ایام کرونا تجلیل شد.

مدیران و عوامل برنامه ساز رسانه ملی در پایان این نشست از مرکز مونیتورینگ اورژانس بیمارستان های استان بازدید کردند.