جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

میان برنامه انتخاباتی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

میان برنامه انتخاباتی

Loading the player...

P { margin-bottom: 0.08in; }

با استقرار نظام جمهوري اسلامي در ايران و تحقق اولين مردم­ سالاري ديني در منطقه خاورميانه و بلكه جهان، «مردم» به عنوان صاحبان نظام بر اساس آموزه ­هاي اسلامي، كليدي ­ترين نقش را در نحوه اداره امور كشور و تعيين حاكمان و نمايندگان خويش دارا شدند. اين نقش در اصول متعدد قانون اساسي؛ از جمله اصول 3، 6 و 56 قانون اساسي منعكس شده است.

برگزاري انتخابات­ هاي متعدّد سراسري در كشور از ابتداي انقلاب شكوهمند اسلامي تاكنون، در راستاي تحقق بخشيدن به اين نقش تعيين­ كننده مردمي ارزيابي مي ­شود.
تأكيدات مكرّر بنيانگذار نهضت، حضرت امام خميني (ره) در زمان حيات خويش و نيز مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه­ اي (مدّ ظله العالي) نسبت به لزوم حضور مردم در انتخابات و اثرات آن در پيشبرد نهضت، در پيش، هنگام و پس از برگزاري هر انتخابات، بيانگر اهتمام جدّي رهبران نظام به اين نقش و تكيه نظام اسلامي به مردم در هميشه دوران بوده است.
بيانات اين بزرگواران در خصوص انتخابات، از جهت ديگري نيز حائز اهميت است كه در كلام مقام معظم رهبري متبلور شده است. ايشان با اشاره به نقش «الگودهندگي رهبري به مردم»، بيانات و ارشادات رهبري خطاب به مردم را در جلب اعتماد مردم و خلق حماسه­ هاي عظيم مردمي در هر انتخابات، داراي نقش معرفي مي ­كنند: «آن جايي كه مي­ خواهند صندوق­ هاي انتخابات را خلوت كنند و مردم را از حضور در پاي صندوق­ ها و رأي دادن مأيوس نمايند، رهبري است كه به مردم الگو مي دهد و مي ­گويد كه انتخابات وظيفه است. آنگاه مردم اعتماد مي­ كنند، وارد مي­ شوند و حماسه عظيمي مي ­آفرينند. آن جايي كه جايگاه ابراز نظر مردم در مسائل انقلاب است، چشم مردم به دهان رهبري است.»

 شبکه استانی سهند نیز جهت آگاه سازی مخاطبان خود از دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات و تهییج مردم به حضور پر شور در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا به تولید و پخش بخش‌هایی از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در این خصوص نموده است که در میان برنامه های مختلف شبکه سیمای سهند به روی آنتن می‌رود.

{gallery}avance{/gallery}