سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

مهم ترین فلسفه شهادت سعادتمندی بشریت است - نمایش محتوای خبر

 

 

مهم ترین فلسفه شهادت سعادتمندی بشریت است

نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفان با بیان اینکه مکان و زمانی برای شهادت تعریف نشده است، گفت: بازکردن راه سعادت برای بشریت و ممانعت از بسته شدن راه خداپرستی مهم ترین فلسفه شهادت است.

مهم ترین فلسفه شهادت سعادتمندی بشریت است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا تویسرکانی، عصر پنج شنبه در نخستین یادواره شهدای مدافع حرم آذربایجان شرقی افزود: درک فلسفه شهادت مهم ترین وظیفه ما بوده و اگر این نکته اساسی توسط فرهیختگان در جامعه مورد روشنگری قرار نگیرد شاید جفای بزرگی به شهدا و خون آنان شود.
وی اظهارکرد: با توجه به تاکید آموزه های اسلامی و قرآنی، در پشت صحنه جنگ، فساد، تجمل، مواد مخدر، شبکه های ماهواره ای و اجتماعی، عوامل فحشا و فساد، شیطان نهفته و با استفاده از این موارد به دنبال ضربه وارد کردن به دیانت و عبودیت و در نهایت جلوگیری از سعادتمندی بشری است.
نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفان یادآور شد: از عرصه هایی که شیطان تلاش می کند انسان ها را گمراه کند، ورود به عرصه دین و ساختن ادیان و فرقه های کاذب بوده که گروه های تکفیری از جمله داعش از این عوامل هستند.
حجت الاسلام تویسرکانی، با اشاره به تمرد شیطان هنگام سجده بر انسان طبق دستور الهی و اخراج از بهشت، ادامه داد: ابلیس به منظور گمراه کردن انسان در حوزه دین دقیق عمل کرده که نمونه آن گروه تکفیری داعش است که در ظاهر مذهبی بوده و همانند مسلمانان نماز و قرآن می خوانند، اما جریانی کاملا شیطانی هستند.
وی گفت: دراین بین، شهدا به منظور ناکام گذاشتن دسیسه های شیطانی وارد عمل شده و با نثار خون خود موجب ناکامی شیطان می شوند.
نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفان یادآوری کرد: اگر شهیدان و فرهنگ شهادت نبود بدون شک هیچ کدام از عتبات عالیات نیز حفظ نمی شد و هیچ یک از اعمال مانند دعا، سجده و سینه زنی ادامه نمی یافت تا با استفاده از آن ها، انسان ها به سمت سعادت الهی حرکت کنند.
حجت اسلام تویسرکانی افزود: اکنون شیطان با توسل به دسیسه های استکباری و صهیونیستی، بساط گمراهی خود را توسط گروه های تکفیری در سوریه، عراق و برخی کشورهای دیگر پهن کرده تا بتواند از سعادت بشری جلوگیری کند، اما با ورود مدافعان حرم و نثار خون آنان از دین سازی های شیطانی جلوگیری می شود.
وی یادآور شد: شهادت مکان و زمان نمی شناسد بلکه در هر کجایی که دین الهی در خطر باشد در آن محل و زمان فرهنگ شهادت رواج پیدا می کند.
نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفان گفت: تشکیل گروه های تکفیری مانند داعش به منظور کاهش قدرت اسلام و انقلاب بوده که در سایه خون شهیدان، به اهداف خود نرسیده و استکبار و صهیونیسم و نقشه های ابلیسی آنان با شکست مواجه می شود.
حجت الاسلام تویسرکانی افزود: هم اکنون نیز آحاد مردم باید پشت سر ولایت حرکت کرده و با درک رهبری های رهبر معظم انقلاب، به سمت خوشبختی و سعادت حرکت کنند.
فرمانده سپاه ناحیه مراغه نیز دراین آیین گفت: شهدای مدافع حرم الگوی جوانان و قهرمانان جبهه مقاومت بوده و این مساله یک افتخار برای خانواده های شهدا است که نصیب هرکسی نمی شود.
سرهنگ پاسدار رضا سامی افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران شهدای مدافع حرم در هر کجا که به شهادت برسند همانند شهادت در جوار حرم حضرت سیدالشهدا و در راه آرمان های آن حضرت است.
اولین یاواره شهدای مدافع حرم آذربایجان شرقی با حضور خانواده 16 شهید این استان در امامزاده سید محمد (ع) مراغه همزمان با سی و هفتمین بهار انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.
شهیدان علی کنعانی، امین کریمی، امیر لطفی، محمود رضا بیضایی، سید عبدالصمد امام پناه ، محمدرضا فخیمی، عباس عبداللهی ، وحید نومی، حجت اصغری، حامد جوانی، مهدی علیدوست، اسماعیل کریمی، احمد اعطایی، محسن فرامرزی، محرم علیپور و روح الله طالبی اقدم جوانانی هستند مردم ولایتمدار آذربایجان شرقی آنان را در راه دفاع از حرم اهل بیت (ع) تقدیم کرده اند.
نخستین یادواره شهدای مدافع حرم آذربایجان شرقی با مشارکت سپاه ناحیه، بنیاد شهید و امور ایثارگران، اوقاف و امور خیریه و مدیریت شهری مراغه برگزار شد.