رونق تولید ملی | جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸

مهارت آموزی در شکل گیری شخصیت دانش آموزان نقش اساسی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

مهارت آموزی در شکل گیری شخصیت دانش آموزان نقش اساسی دارد

مدیر آموزش و پرورش مراغه گفت: توجه به مهارت آموزی در آموزش و پرورش در شکل گیری شخصیت دانش آموزان نقش اساسی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

مهارت آموزی در شکل گیری شخصیت دانش آموزان نقش اساسی دارد

جلیل اسلامی روز چهارشنبه در آیین زنگ جوانه ها در دبیرستان معلم این شهرستان افزود: تقویت مهارت های دست ورزی با رویکرد آموزش و ارتقای مهارت های زندگی و نیز ترویج مهرورزی از اولویت ها و سیاست های آموزش و پرورش در مدارس است.
وی ادامه داد: تقویت عقل ورزی و ایجاد نگرش مبتنی بر منطق و عقلانیت در رفتارهای اجتماعی در بین دانش آموزان نیز از رویکردهای نظام تعلیم و تربیت در سال تحصیلی جاری است.
وی اضافه کرد: تبیین ارزش های فرهنگی به ویژه فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان موجب عمق بخشی به آموخته های اجتماعی و فرهنگی این نسل می شود.
مدیر آموزش و پرورش مراغه با اشاره به تقارن بازگشایی مدارس و آغاز هفته دفاع مقدس گفت: اقتدار کنونی کشورمان در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی، به برکت خون شهدا و ایثارگری های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس به وجود آمده است.
اسلامی افزود: رسالت امروز همه جامعه به ویژه دانش آموزان و معلمان، حراست از ارزش ها و آرمان های اسلامی و انقلابی در برابر تهدیدهای نرم دشمنان در تمامی عرصه است.
گفتنی است با نواخته شدن زنگ جوانه ها در مدارس، سه هزار و 500 دانش آموز کلاس هفتمی این شهرستان برای اولین بار گام به دبیرستان های دوره اول گذاشتند.
هم اکنون 43 هزار دانش آموز و سه هزار کادر فرهنگی در 500 مدرسه دولتی و غیر دولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.
شهرستان 250 هزار نفری مراغه در فاصله 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد. / ایرنا