سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

ممانعت از زیارت خانه خدا مصداق مخالفت با دستورات الهی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ممانعت از زیارت خانه خدا مصداق مخالفت با دستورات الهی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و خطیب نمازعید قربان در تبریز با بیان اینکه کسانی که مانع از انجام مناسک حج شوند مخالف دستورات الهی و اصحاب جهنم هستند ، گفت: کعبه حرم امن الهی برای تمام مسلمانان است و کسی حق ممانعت از انجام فریضه الهی را ندارد.

ممانعت از زیارت خانه خدا مصداق مخالفت با دستورات الهی است

آیت الله محسن مجتهد شبستری روز دوشنبه در خطبه های نماز عید قربان در تبریز با بیان اینکه آل سعود با الهام از رژیم صهیونیستی و امریکا مسلمانان سه کشور ایران ، یمن و سوریه را از حج امسال محروم کرد ، اظهارکرد: این ممانعت مصداق بارز آیه شریف قران کریم ' سد عن سبیل الله ' است.
وی اظهارکرد: کعبه میراث فرهنگی و اثر تاریخی نیست که آل سعود آن را متعلق به خود بدانند و حق مالکیت و بهره برداری برای خود قائل شوند . 
آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به اینکه بر اساس رای بسیاری از علما اجاره دادن هتل ها و مراکز اقامتی مکه حرام و به اعتقاد عده ای از فقها مکروه است ، گفت: بی کفایتی آل سعود در مدیریت حج ثابت شده و باید به همت و همراهی تمام مسلمانان مناسک حج از اسارت این خاندان بی کفایت خارج شود .
وی با اشاره به پیشنهاد رهبری در خصوص تشکیل کمیته حقیقت یاب به منظور پیگیری فاجعه منا در حج سال گذشته ، پیشگامی وزارت امور خارجه کشورمان را در این زمینه خواستار شد .
خطیب نماز عید قربان در تبریز خاطرنشان کرد: هفت هزار نفر از مسلمانان دنیا جان خود را در اثر فاجعه منا از دست دادند. 
وی با اشاره به جایگاه والای عید قربان در کنار عید فطر، روز جمعه و روز عرفه در دین مبین اسلام ، گفت: سربلندی حضرت ابراهیم (ع) به واسطه ایثار و تسلیم به رضای الهی برای قربانی کردن فرزندش است.
وی با اشاره به روایتی از حضرت محمد (ص) نقل شده در بحارالانوار مبنی بر اینکه خدای متعال چهار پیامبر را افضل قرار داده است ، گفت: حضرت ابراهیم خلیل الله در کنار موسی کلیم الله ، عیسی روح الله و محمد مصطفی (ص) حبیب الله از این امتیاز برخوردار است .
آیت الله مجتهد شبسستری با بیان اینکه از تسلیم و رضای حضرت ابراهیم (ع) باید درس گرفت ، گفت: فلسفه نماز عید قربان شکرگذاری در برابر خالق و تقویت وحدت مسلمانان است .
وی با اشاره به ذبح قربانی در این روز برای کسانی که به حج مشرف شده اند واجب و برای دیگران مستحب است ، اظهارامیدواری کرد: با نابودی آل سعود زیارت خانه خدا برای تمام آرزومندان توفیق شود .
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: آل سعود با خرید اسلحه از امریکا درصدد تداوم همراهی خود با گروه های تروریستی در کشورهای اسلامی همچون عراق و سوریه هستند.