جهش تولید | شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

معبر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

معبر

Loading the player...

جوهره‌ي حيات انسان ايمان است؛ ايماني كه خاست‌گاه عمل اوست، و اين ايمان، برآمده از اختيار انسان است؛ انا هديناه السبيل، إما شاكراً و إما كفوراً. اختيار انسان به حق و باطل تعلق مي‌يابد و در ميانه‌ي اين مؤمني‌ها و كافري‌ها است كه انسان معنا مي‌گيرد و هجرت و هبوط مي‌يابد، و آن چه اين ميان فاصل صالح و طالح است، هم‌آنا اختيار ايمان به غيب است.

مشيت الاهي تحقق كلمه‌ي توحيد بر كره‌ي ارض در كشاكش ميان حق و باطل است. اين اتفاق نه به تمامي به اعجاز، كه به ولايت، فيض و امداد حضرت الاه، جل و علاء، و اختيار، ايمان و جهاد انسان صورت مي‌گيرد؛ جهادي كه عرصات آن در پهنايي از وجود مجاهدان خدا، تا صفحه‌ي انديشه‌ي آن‌ها، تا سامان‌ها حيات اجتماعي ايشان، تا بروزات فرهنگي آن اجتماع، و تا عمق ميادين نبرد مسلحانه گسترده است، و اين جهاد سرمدي را مرز و پاياني نيست.

دفاع مقدس، دفاع از ارزش های اسلامی و جهاد مقدس علیه کفر و الحاد بود.وقتی که سخن از ضرورت و پاسداشت ارزش های دفاع مقدس است ، دو مقوله متفاوت توامان مطرح می شود ، انزجار و بیزاری از جنگ طلبی و تجاوز دشمن.

بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس نه به عنوان یک بزرگداشت صرف یادآوری خاطرات مربوط به دو دهه ی پیش ، بلکه محملی برای بارور ساختن جریان و مرامی است که حالا دیگر به شالوده ی اساسی نظام کشور  تبدیل شده است.

«معبر» عنوان ویژه برنامه‌ایست که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با موضوع ادبیات دفاع مقدس و در قالب آیتم‌های متنوعی از جمله معرفی کتاب و اشعار ، نویسندگان و شعرای عرصه دفاع مقدس  به صورت زنده تقدیم بینندگان شبکه سیمای سهند می‌شود.

عوامل تولید معبر عبارتند از :

طراح و نویسنده : مهدی نعلبندی

تهیه کننده : عباس احمدزاده

مجری : مهدی نعلبندی ، ندا حقیری

کارگردان تلویزیونی : حسین شایقی

دستیار تهیه : بهرام محمدزاده

 این برنامه طی هفته دفاع مقدس از ساعت 21:30 به روی آنتن می‌رود.

{gallery}taze-sima-93/mabar{/gallery}