رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

معنویت رزمندگان معادلات سیاسی و نظامی دشمنان را برهم زد

معنویت رزمندگان معادلات سیاسی و نظامی دشمنان را برهم زد


نماینده ولی فقیه درآذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: معنویت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس تمامی معادلات سیاسی و نظامی دشمنان جمهوری اسلامی ایران را بر هم زد.

آیت الله محسن مجتهد شبستری در دیدار با فرماندهان، مسئولان، پاسداران و بسیجیان سپاه عاشورا، با اشاره به عشق و محبت رزمندگان به امام راحل(ره) و تاسی آنها به فرهنگ عاشورا و ائمه اطهار(ع)، افزود: همین اقتدار معنوی موجب به هم خوردن پیش بینی های دشمنان شد.

وی، مهمترین وجه تمایز رزمندگان دوران دفاع مقدس در مقایسه با سایر ارتش های دنیا را معنویت دانست و اضافه کرد: امروز نیروهای مسلح ما علاوه بر ارتقای توان رزمی و نظامی خود باید بعد معنوی شان را نیز تقویت کنند تا یارای مقابله با دشمنان بی اعتقادی همچون داعش، تکفیری ها و سلفی ها را داشته باشند.

آیت الله مجتهدشبستری، با اشاره به مجاهدت پاسداران در دوران مقدس گفت: پاسداران انقلاب اسلامی مصداق بارز آیه ' فسوف یاتی الله بقوم یحبهم و یحبونه' هستند که از آغاز انقلاب تا کنون دوشادوش دیگر نیروهای مسلح در دفاع از حریم ارزش ها حماسه آفریدند.

وی، از شهدا به عنوان اولیاءالله نام برد که در کنار جهاد اصغر (جنگ) از جهاد اکبر(مبارزه با نفس) نیز لحظه ای غفلت نکردند و به مقام شهادت نائل شدند.

فرمانده سپاه عاشورا نیز دراین دیدار با ارایه گزارشی از فعالیت سپاه استان، گفت: این مجموعه با تمام امکانات و تجهیزات خود در خدمت نظام و انقلاب و مردم بوده و از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات کشور فروگذاری نمی کند.

سردار غلام عسکر کریمیان افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان حافظ دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی چه در دوران هشت سال دفاع مقدس و چه در دوران سازندگی با تمام امکانات و نیروهای متخصص خود در خدمت نظام بوده و کارنامه ای درخشان در زمینه های مختلف داشته است.

وی گفت: هم اکنون نیز سپاه در عرصه های سازندگی، محرمیت زدائی، بهداشت و درمان و ارایه خدمات عمرانی و همگانی در نقاط محروم جامعه حضور دارد.