جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

معرفی ویژه ‌برنامه‌های اربعین صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی ویژه ‌برنامه‌های اربعین صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی

با توجه به فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و همچنین شرایط ویژه این روزها در ایران و سایر کشورها به خاطر شیوع کرونا، صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی سعی خواهد کرد تا در غیاب حرکت عظیم راهپیمایی اربعین، دلهای عاشقان حسین (ع) را روانه کربلا کند و نقش محوری در بزرگداشت رسانه‌ای اربعین داشته باشد .

معرفی ویژه ‌برنامه‌های اربعین صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی

 

با توجه به فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و همچنین شرایط ویژه این روزها در ایران و سایر کشورها به خاطر شیوع کرونا که منجر به منتفی شدن حضور زائران ایرانی در راهپیمایی بزرگ اربعین شد، حوزه های هفت گانه پیام برنامه سازی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ( رادیو، تلویزیون، خبر، رادیونما ، فضای مجازی، رادیو شهری مراغه و رادیو برون مرزی )  سعی خواهند کرد تا در غیاب حرکت عظیم راهپیمایی اربعین، دلهای عاشقان حسین (ع) را روانه کربلا کنند و نقش محوری در بزرگداشت رسانه‌ای اربعین داشته باشند .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، شبکه استانی سهند علاوه بر پرداخت به موضوع اربعین در برنامه های روتین در برنامه های ویژه ای با محوریت بازتاب عاشورا در اربعین به سوگ می‌نشیند.

ویژه برنامه شبانه " هیئت " در 3 قسمت به صورت زنده از آستان مقدس امام زاده سید حمزه (ع) دل ها را روانه کربلای امام حسین(ع) می کند. تلاوت و تفسیر قرآن، سخنرانی و مداحی با حضور وعاظ و مادحین اهل بیت (ع) از جمله بخش های این برنامه خواهد بود.

در این شبکه همچنین روز پنجشنبه مصادف با اربعین حسینی ویژه برنامه "اربعین" در دو بخش صبحگاهی و عصرگاهی از ساعت 9 صبح الی 12 و 16 الی 19 روانه آنتن می‌شود. گفتگو با مسئولین مربوطه و کارشناسان مذهبی، برقراری ارتباط زنده از کربلا با حضور شاعران، ذاکران و مداحان اهل بیت (ع)، پخش زیارت اربعین و تصاویری از مراسم باشکوه پیاده روی اربعین در سالهای گذشته و ... از آیتم های این ویژه برنامه خواهد بود.

برنامه های "میزگرد اربعین، "گزارش اربعین" ، "صراط " و "زیارت اربعین" از دیگر برنامه های این شبکه در روز اربعین است.

شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی هم از روز سه شنبه با پخش ویژه برنامه "عشق چله سی "در دو بخش صبح و عصر به استقبال اربعین حضرت سیدالشهداء و هفتاد دو تن از بندگان برگزیده خدا می رود. این برنامه از روز سه شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 تا 11:30 در بخش صبحگاهی و از ساعت 17:30 تا 20 در بخش عصرگاهی برای مخاطبان رادیو آذربایجان شرقی پخش خواهد شد .

رادیو برون مرزی آذری مرکز آذربایجان شرقی هم نمایش رادیویی" زیارت "، ویژه برنامه "نی ناله سی" ( ناله نی )، مستند "عشق کـَروانی" را برای شنوندگان خود در جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز در این روز پخش خواهد کرد.

تولید و انتشار بیش از 50 محتوا در قالب های مختلف درباره اربعین در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت مرکز نیز در دستور کار معاونت فضای مجازی می باشد