جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

معاون عمرانی استاندار: توسعه روستایی از اولویت های مدیریت ارشد آذربایجان شرقی است - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون عمرانی استاندار: توسعه روستایی از اولویت های مدیریت ارشد آذربایجان شرقی است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه توسعه روستایی یکی از اولویت های مدیریت ارشد استان در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است، گفت: ضروری است مقررات دست و پاگیر برای سرمایه گذاران و کارآفرینان در روستاها حذف شود.

معاون عمرانی استاندار: توسعه روستایی از اولویت های مدیریت ارشد آذربایجان شرقی است

محمدصادق پورمهدی عصر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان افزود: کارآفرینی و ایجاد شغل در روستاها موجب کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها می شود.
وی در خصوص نحوه مدیریت و راهبری در خواست های متضمن استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی در استان افزود: هرگونه ساخت و سازهای صنعتی در سه محور تبریز- صوفیان، تبریز- بستان آباد و تبریز- آذرشهر باید در شهرک های صنعتی انجام شود.
وی با اشاره به اینکه کارآفرینان و سرمایه گذاران علاقمند به کارآفرینی در محدوده شهرستانی بومی خود هستند، اظهار کرد: برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی ضروری است مجوز های لازم برای ایجاد صنایعی که آلودگی ندارند و خارج از سه محور یاد شده قرار دارند درمحدوده همان شهرستان موافقت شود.
پورمهدی تاکید کرد: تمامی واحدهای صنعتی ملزم به رعایت شاخص های زیست محیطی هستند.
وی ادامه داد: باید سرمایه گذاران را آزاد بگذاریم تا واحدهای صنعتی در هر منطقه ای که امکان فعالیت و زیرساخت وجود دارد با رعایت مسائل زیست محیطی آغاز به کار کنند. / ایرنا