سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

معاون استاندار آذربایجان شرقی: عده ای برای دو قطبی کردن جامعه تلاش می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون استاندار آذربایجان شرقی: عده ای برای دو قطبی کردن جامعه تلاش می کنند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر وحدت در جامعه گفت: عده ای با دو قطبی کردن جامعه به دنبال ترسیم خط نفاق در جامعه هستند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی: عده ای برای دو قطبی کردن جامعه تلاش می کنند

سعید شبستری خیابانی شامگاه دوشنبه در جلسه مشترک شورای اداری و اقتصاد مقاومتی عجب شیر افزود: این افراد می خواهند بین نظام و دولت فاصله ایجاد کنند در حالی که دولت جدا از نظام و نظام سوای از دولت نیست و باید این قبیل افراد در رفتارهای خود تجدیدنظر کنند.
وی افزود: افراطی گری از سوی هر جناحی مذموم است و رای اکثریت مردم به گفتمان اعتدال و تدبیر در خرداد 92 اثباتی بر این مدعاست. 
وی با اشاره به نتایج مثبت توافق هسته ای جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عضو گروه 1+5 ادامه داد: در دولت گذشته برخی ها تلاش کردند که ایران اسلامی را کشوری جنگ طلب معرفی کنند اما پس از استقرار دولت تدبیر و امید در این حوزه همچون سایر حوزه ها حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد. 
شبستری در پاسخ به کسانی که برجام را سند سازش جمهوری اسلامی با استکبار جهانی می دانند، عنوان کرد: استکبار جهانی هیچ گاه توان دیدن عزت و اقتدار ایران را نداشته و نخواهد داشت و با توافق برجام حقانیت جمهوری اسلامی در عرصه جهانی به نمایش گذاشته شد.
وی افزود: برجام یک توافق و بده بستان سیاسی است و به مفهوم سازش با آمریکا نیست و هدف از توافق برجام ایجاد زمینه های لازم برای رسیدن به توسعه و شکوفایی کشور در راستای افزایش رفاه و آسایش مردم است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از آشفتگی های سیاسی، اقتصادی و ... کشور در دولت های نهم و دهم به شدت انتقاد کرد و ادامه داد: قیمت لجام گسیخته اجناس و کالاها، تورم بیش از 45 درصدی، کاهش ارزش پول ملی تا یک سوم و دهها مشکل دیگر از جمله معدود مواردی است که مردم مظلوم کشور در این ایام با آن مواجه شدند. 
شبستری اجرای هدفمندی یارانه ها در دولت قبل را اقدامی غلط و غیرعقلانی خواند و اظهار کرد: اگر تعقل و تدبیری در کار بود و تصمیم های کلان کشور توسط عقلا اتخاذ می شد، هیچگاه 70 میلیون نفر را حقوق بگیر دولت نمی کردند. 
وی با طرح این سوال که آیا با یارانه 45 هزار تومانی یک زن سرپرست خانوار که چندین فرزند یتیم دارد قادر به تامین مایحتاج خود و فرزندانش است، افزود: 45هزار تومان یارانه دادند ولی چند برابر آن را از طریق افزایش قیمت آب، گاز، برق و ... از مردم گرفتند.
وی در ادامه با اشاره به رشد منفی اقتصاد کشور در دولت های هشتم و نهم اضافه کرد: پس از استقرار دولت تدبیر و امید نه تنها رشد مثبت به اقتصاد کشور بازگشت بلکه تورم 45 درصدی نیز به یک تورم تک نرخی بی سابقه تبدیل شد که حاکی از بسیج تمامی امکانات دولت برای رفع مشکلات جامعه است.
شبستری با اشاره به درآمد سالانه صد میلیارد دلاری دولت سابق از محل فروش سه میلیون بشکه نفت در روز با قیمت بیش از 100 دلار اضافه کرد: با وجود چنین درآمدهای بی سابقه و هنگفت کار خاص و اساسی در زیرساخت ها و صنایع از جمله در توسعه صنعت نفت، گاز، برق، آب، راهسازی و ... صورت نگرفت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وقتی مدیریت آذربایجان شرقی را تحویل گرفتیم تنها برای سه روز تا یک هفته گندم ذخیره داشتیم، ابراز کرد: در حال حاضر به جرات می گوییم که در سایه تلاش تمامی مسئولان امر میزان ذخیره گندم استان به بیش از 700 روز رسیده و هیچ نگرانی از بابت کمبود گندم در استان نداریم.
وی با اشاره به حمایت های متعدد شخص مقام معظم رهبری(مدظله) از دولت تدبیر و امید و توصیه های متعدد و موکد ایشان مبنی بر لزوم تقویت وحدت بین دولت و ملت گفت: مردم از بازی های کودکانه سیاسی خسته شده اند و دوست دارند که تمامی مسئولان به جای توجه به مسائل بی ارزش حاشیه ای، دست به دست هم داده و دردی از دردهای مردم را بکاهند و کشور را به سمت توسعه و پیشرفت واقعی حرکت دهند.
وی همچنین از امنیت به عنوان بهترین ثروت و دارایی فعلی مردم کشور و استان یاد کرد و افزود: ایران اسلامی در سایه تلاش و فداکاری تمامی نیروهای نظامی و انتظامی، امنیتی و مدافعان حرم در فاصله هزاران کیلومتری از مرزهای کشور به تنهاترین و بی نظیرترین کشور امن در منطقه خاورمیانه و جهان تبدیل شده است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذریایجان شرقی از افزایش ارتفاع ٥٠ سانتی متری سطح تراز آب دریاچه ارومیه با وجود کاهش 10 درصدی بارندگی ها در استان خبر داد و گفت: دولت نهایت تلاش خود را برای احیای کامل دریاچه ارومیه به کار گرفته است. 
وی افزود: در دولت یازدهم بیش از یک هزار و 200 واحد تولیدی و صنعتی جدید در آذربایجان شرقی ایجاد شده و مشکلات اکثر واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل دار نیز رفع شده است.
وی با انتقاد از واگذاری های غیراصولی واحدهای تولیدی به اشخاص نااهل در دولت گذشته ادامه داد: بر اساس اصل 44 کارخانه هایی همچون شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی را به شخصی واگذار کردند که اموال را غارت کرد و در حال حاضر در آمریکا زندکی می کند. 
وی گفت: مشکلات مربوط به این کارخانه با حمایت سیستم قضایی آذربایجان شرقی تا حدود زیادی حل شده و در حال حاضر وارد چرخه تولید شده است. 
وی گفت: تمامی امکانات استان با تلاش 24 ساعته مسئولان و همراهی قدرتمند بخش خصوصی برای تحقق و اجرای کامل سیاست های اقتصاد مقاومتی بسیج شده است.
وی با بیان اینکه تلاش در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تکلیف تمامی مدیران است، اظهار کرد: این مهم نیاز به تلاش شبانه روزی مسئولان و همراهی مردم دارد و تاکنون نیز با توجه به تدوین سند تدبیر و توسعه استان اقدام های بسیار مناسبی در این راستا انجام شده است. 
وی خدمت به مردم را مهم ترین اولویت دولت تدبیر و امید و یکی دیگر از مهم ترین تکالیف تمامی مدیران عنوان کرد و گفت: هر مدیری که توان انجام خدمت به مردم و رفع مشکلات آنان را نداشته باشد در دولت تدبیر و امید جایی ندارد. 
به گزارش ایرنا، شبستری در سفر یک روزه به عجب شیر علاوه بر شرکت در شورای اداری و جلسه اقتصاد مقاومتی این شهرستان از چند واحد تولیدی، شهرک صنعتی عجب شیر، محل احداث بازار آپا، جشنواره گردو و عملیات اجرایی واحد تولیدی و صنعتی فولاد صنعت تبریز بازدید کرد.
شهرستان عجبشیر با 85 هزار نفر جمعیت در 98 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.