رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

معاون استاندار آذربایجان شرقی از وضعیت راه های استان انتقاد کرد

معاون استاندار آذربایجان شرقی از وضعیت راه های استان انتقاد کرد


معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از وضعیت راه های استان و کنترل آن ها انتقاد کرد.

ˈ محمد اشرف نیا ˈ روز شنبه در جلسه کمیته ایمنی حمل و نقل استان اظهار کرد: یکی از عوامل تصادفات وضعیت جاده ها و تابلوهای راهنمایی نصب شده در آنهاست که متاسفانه کمبود تابلوهای راهنمایی در جاده های استان و افزایش تردد در این مسیرها موجب بروز حوادثی تلخ می شود.

وی افزود: کلیه راه های استان باید مجهز به تابلوهای راهنمایی و رانندگی باشد و اداره کل راه و شهرسازی موظف است در این خصوص اقدامات عملی انجام دهد.

وی گفت: جان مردم ارزش زیادی برای ما دارد و وظیفه ویژه ای برای حفظ جان آنان بر عهده مسئولان است، لذا نباید کوتاهی یک ارگان عاملی برای از بین رفتن جان یک انسان شود.

اشرف نیا خطاب به رییس پلیس راه های آذربایجان شرقی اظهارکرد: اگر راه و شهرسازی نسبت به نصب تابلو در جاده ها و ترمیم وضعیت برخی محورهای مواصلاتی و مسیرهای خطرناک اقدام نکرد، این اداره را به عنوان مقصر در تصادفات به دادگاه معرفی کنید تا در مقابل قانون و جان انسان ها پاسخگو باشد.

وی با اشاره به کمبود نیروهای پلیس راه در جاده ها، گفت: اقدامات فرهنگی لازم باید در طول سال برای رانندگی بهتر صورت بگیرد ولی حضور پلیس در جاده ها یک امر ضروری برای کنترل برخی رانندگان متخلف است که متاسفانه به هر دلیل این امر صورت نمی گیرد و پلیس باید هر چه سریع تر به فکر رفع این مشکل در راه های استان باشد.

وی بر لزوم بازنگری در برخی قوانین رانندگی تاکید کرد و گفت: مردم به هر دلیل به برخی هشدارهایی که از طریق تابلوهای راهنمایی و رانندگی در جاده ها نصب شده اعتقاد ندارد، چرا که واقعا در برخی مسیرها اقتضای جاده و خودرو اجازه سرعت بالای 120 کیلومتر در ساعت را می دهد ولی سرعت مجاز در آن جاده 110 کیلومتر است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: اگر قوانین و هشدارهای موجود می توانست کنترل کننده حوادث باشد به طور طبیعی نباید در جاده های این مقدار تصادف داشتیم، پس باید نسبت به بازنگری آن ها اقدام شود.

وی همچنین بر لزوم استقرار خودروهای امدادی در جاده ها و ارایه کلیه امکانات سازمان های مسئول برای کاهش تصادفات رانندگی تاکید کرد.