سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مصرف گاز در شمالغرب کشور 67 میلیون مترمکعب افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

مصرف گاز در شمالغرب کشور 67 میلیون مترمکعب افزایش یافت

مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز کشور گفت: در هفته اول آبان ماه سالجاری با ورود سامانه بارشی و کاهش دما، مصرف گاز در استان های شمالغرب کشور نسبت به مدت مشابه هفته آخر ماه گذشته 67 میلیون مترمکعب افزایش یافت.

مصرف گاز در شمالغرب کشور 67 میلیون مترمکعب افزایش یافت

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی این منطقه عملیاتی، یداله بایبوردی گفت: در روزهای آخر مهرماه سالجاری در مجموع 249 میلیون مترمکعب گاز در این منطقه مصرف شد که با ورود موج جدید سرما، میزان مصرف طی روزهای ابتدایی آبانماه به 316 میلیون مترمکعب رسید.
وی افزود: اواخر ماه گذشته در مجموع 445 میلیون مترمکعب گاز وارد این منطقه شد که این مقدار در اوایل ماه جاری با افزایش 101 میلیون مترمکعب به 546 میلیون مترمکعب رسید.
مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز اظهارکرد: با برنامه ریزی های انجام شده، در زمان حاضر تاسیسات و مراکز بهره برداری این منطقه با ضریب اطمینان بالا در مدار قرار داشته و با هماهنگی مدیریت و انتقال (دیسپچینگ) شرکت ملی گاز ایران، گاز مورد نیاز همه بخش های مصرف، تامین می شود.
وی با اعلام اینکه با حاکمیت سرما هوای بیشتر شهرهای تحت پوشش این منطقه به زیر صفر کاهش یافته و مصرف گاز سیر صعودی پیدا کرده است، افزود: این منطقه به جهت تحت پوشش قراردادن استان های سردسیر و سخت گذر کشور که از آب و هوای ناپایداری برخوردارند، چنین شرایطی را پیش بینی کرده و با درنظر گرفتن تجارب سال های گذشته تلاش می کند زمستان امسال نیز بدون قطعی گاز منطقه سپری شود.
منطقه هشت عملیات انتقال گاز با 6 مرکز بهره برداری در تبریز، ارومیه، اردبیل، میانه بوکان و قره ضیاءالدین، مامور دریافت گاز طبیعی از مناطق 3، 7 و 9 و منابع خارجی (جمهوری آذربایجان) و انتقال ایمن، پایدار، بهره ور و پاک به مبادی مصرف داخلی کشور و پایانه های صادراتی (کشورهای ترکیه، جمهوری خود مختار نخجوان و جمهوری ارمنستان) است.