رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

مصرف آب و دوغ برای حفظ سلامتی در حین مسافرت موثر است

مصرف آب و دوغ برای حفظ سلامتی در حین مسافرت موثر است


سرپرست مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی آذربایجان شرقی گفت: مصرف آب آشامیدنی و نوشیدنی ‌های سالم بدون گاز به ‌ویژه دوغ می تواند در حفظ سلامتی افراد درطول مسافرت نوروزی موثر باشد.

' رسول صادق ' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: میوه ‌ها و سبزیجاتی مانند هویج، گوجه فرنگی و ساقه كرفس كه محتوی آب، املاح و ویتامین ها هستند در طول سفر بهترین میان وعده محسوب می شوند.

وی تاكید كرد: مسافران نوروزی برای پیشگیری از مسمومیت در ایام مسافرت تخم مرغ، سوسیس و كالباس را كه بیش از 12 ساعت در هوای آزاد و خارج یخچال نگه داشته شده است، مصرف نكنند.

وی با بیان اینكه در ایام مسافرت های نوروزی احتمال مسمومیت های غذایی افزایش می یابد، ادامه داد: مصرف مواد غذایی كنسرو شده و مانده و مواد غذایی مانند سالاد الویه، همبرگر، كباب كوبیده و ‌پیاز در اماكن عمومی خطر مسمومیت دارد.

وی یادآوری كرد: عموم مردم باید قبل از مصرف غذاهای كنسرو شده از سلامت آن ها مطمئن شده و در صورت مشاهده برآمدگی و فرورفتگی از مصرف آن ها خودداری كرده و كنسروهای سالم را قبل از مصرف 20 دقیقه بجوشانند.

وی همچنین با اشاره به آمار بالای سوانح رانندگی در ایام نوروز و نزدیكی های سیزده بدر از عموم مردم خواست در هنگام مشاهده آمبولانس های اورژانس در جاده ها، راه را باز كرده و از تجمع در محل سانحه پرهیز كنند.