جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

مشکات - نمایش محتوای صدا

 

 

مشکات

Loading the player...
رسیدن به حقیقت اعجاز قرآن تنها یک مقدمه لازم دارد و آن هم آشنایی و آگاهی به تمام معارف قرآن، و شاهدش هم این است که مدعیان فصاحت و بلاغت و شاعران چیره دست در زمان بعثت پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم) که ادعایی به مراتب بالاتر از ساحران زمان موسی(علیه السلام) داشتند وقتی به چشم خود دیدند و با گوش سر می شنیدند که پیامبر چنین معارف و حقایقی را با تمام فصاحت و بلاغت تلاوت می کند اعتراف و اقرار به عجز خود از آوردن چنین آیاتی می نمودند.
مورخ شهیر انگلیسی نگارنده کتاب « قهرمانان و تعلمیات آنان » می نویسد: حتی اگر یک بار به این کتاب مقدس نظر کنیم می بینیم حقایق برجسته و خصایص اسرار وجود ، طوری در مضامین جوهری آن پرورش یافته که عظمت و حقیقت قرآن و اعجاز آن بخوبی از آنها نمایان می گردد و این خود مزیّت بزرگی است که فقط به قرآن اختصاص دارد و در هیچ کتاب علمی دیگر دیده نمی شود .
 
بلی خواندن برخی از کتابها تأثیرات عمیقی در ذهن انسان می گذارد ولی هرگز با تاثیر قرآن قابل مقایسه نیست. از این جهت باید گفت مزایای اولیه قرآن و ارکان اساسی آن مربوط به حقیقت و احساسات پاک و عناوین برجسته و مسائل محکم و مضامین مهّم آن است که هیچ گونه شک و تردیدی در آن راه ندارد.
 
صدای مرکز تبریز نیز در جهت نشر معارف قرآنی در بین مخاطبان خود اقدام به تولید برنامه‌ای قرآنی با عنوان «مشکات» نموده است. دراین برنامه ضمن پخش تلاوت ترتیل چند آیه از کلام ا.. مجید توسط قاریان ممتاز استان، به ترجمه و تفسیر آیات تلاوت شده توسط کارشناس برنامه می‌پردازد.
 
علاقه مندان می‌توانند هر روز از ساعت 4:30 صبح و به مدت 20 دقیقه شنونده این برنامه باشند.
تاریخ تولید: 1398

تهیه کننده : محمد حسین علیزاده

نویسنده و مجری کارشناس : سعید وحیدی مهر

صدابردار : محمد حسین علیزادهجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
باسلام واحترام وضمن تشکر از برنامه بسیارعالی... داود ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۳:۰۶
با سلام،نظر به اينكه اين برنامه مورد علاقه حقير مي... جعفر ۱۳۹۵/۰۷/۶ ۱۶:۱۵
با سلام. این امکان فعلاً میسر نیست. در صورت امکان،... مدیر وب سایت 2 ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۴:۳۳
سلام باتشکر ازبرنامه عالی تون لطفاً امکان دانلود... احسان ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ ۱۱:۲۲

احسان
سلام باتشکر ازبرنامه عالی تون لطفاً امکان دانلود برنامه رو فراهم کنید ودرموردتغییر وقت برنامه لطفاً بعد از اذان صبح پخش شود با تشکر از زحماتتون
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ ۱۱:۲۲
مدیر وب سایت 2
با سلام. این امکان فعلاً میسر نیست. در صورت امکان، اطلاع رسانی خواهد شد.
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۴:۳۳ در پاسخ جعفر
جعفر
با سلام،نظر به اينكه اين برنامه مورد علاقه حقير مي باشد و اكثر اوقات گوش مي دهم لطفا فايل برنامه را در سايت بگذاريد تا قابل دانلود و تكثير با شد و زحمات ارزشمندي كه براي تهيه اش كشيده شده است هدر نرود ودر راه نشر قرآن مورد استفاده قرار گيرد.
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۶ ۱۶:۱۵
داود
باسلام واحترام وضمن تشکر از برنامه بسیارعالی واجرای بسیار عالی برنامه پربارخواهشمندیم درصورت امکان زمان برنامه را به گونه ای تنظیم فرمائید که با برنامه تفسیر قرآنی رادیو ایران ورادیو قرآن تداخل نداشته باشد تا همگان امکان استفاده از هرسه برنامه را داشته باشند درصورت امکان زمان برنامه را درساعت 7پخش گردد باتشکر
0 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۳:۰۶