جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

مشکات - نمایش محتوای صدا

 

 

مشکات

مشکات


Loading the player...
رسیدن به حقیقت اعجاز قرآن تنها یک مقدمه لازم دارد و آن هم آشنایی و آگاهی به تمام معارف قرآن، و شاهدش هم این است که مدعیان فصاحت و بلاغت و شاعران چیره دست در زمان بعثت پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم) که ادعایی به مراتب بالاتر از ساحران زمان موسی(علیه السلام) داشتند وقتی به چشم خود دیدند و با گوش سر می شنیدند که پیامبر چنین معارف و حقایقی را با تمام فصاحت و بلاغت تلاوت می کند اعتراف و اقرار به عجز خود از آوردن چنین آیاتی می نمودند.
مورخ شهیر انگلیسی نگارنده کتاب « قهرمانان و تعلمیات آنان » می نویسد: حتی اگر یک بار به این کتاب مقدس نظر کنیم می بینیم حقایق برجسته و خصایص اسرار وجود ، طوری در مضامین جوهری آن پرورش یافته که عظمت و حقیقت قرآن و اعجاز آن بخوبی از آنها نمایان می گردد و این خود مزیّت بزرگی است که فقط به قرآن اختصاص دارد و در هیچ کتاب علمی دیگر دیده نمی شود .
 
بلی خواندن برخی از کتابها تأثیرات عمیقی در ذهن انسان می گذارد ولی هرگز با تاثیر قرآن قابل مقایسه نیست. از این جهت باید گفت مزایای اولیه قرآن و ارکان اساسی آن مربوط به حقیقت و احساسات پاک و عناوین برجسته و مسائل محکم و مضامین مهّم آن است که هیچ گونه شک و تردیدی در آن راه ندارد.
 
صدای مرکز تبریز نیز در جهت نشر معارف قرآنی در بین مخاطبان خود اقدام به تولید برنامه‌ای قرآنی با عنوان «مشکات» نموده است. دراین برنامه ضمن پخش تلاوت ترتیل چند آیه از کلام ا.. مجید توسط قاریان ممتاز استان، به ترجمه و تفسیر آیات تلاوت شده توسط کارشناس برنامه می‌پردازد.
 
علاقه مندان می‌توانند هر روز از ساعت 4:30 صبح و به مدت 20 دقیقه شنونده این برنامه باشند.
تاریخ تولید: 1398

تهیه کننده : محمد حسین علیزاده

نویسنده و مجری کارشناس : سعید وحیدی مهر

صدابردار : محمد حسین علیزاده