جهش تولید | چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

مشروطه ایل لری - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مشروطه ایل لری

Loading the player...

 دوران مشروطه در تاريخ كشور ما برهه‌اي خاص، تعيين‌كننده و البته تاثيرگذار بوده كه وفور شخصيت‌ها و حوادث گوناگون به آن ابعاد مختلف سياسي، اجتماعي، فرهنگي و ... بخشيده است.حالا پس از گذشت اين همه سال، گروهي از هنرمندان كشور به اين واقعه سترگ تاريخي- سياسي با ساخت يك سريال تلويزيوني از منظري ديگر مي‌‌نگرند.

سريال « سال‌‌هاي مشروطه » به كارگرداني محمد ورزي و بهره گیری از از بهترين بازيگران سينما و تلويزيون و تئاتر كشور، روایتگر دوران پرفراز و نشیب مشروطه و تاریخ معاصر کشورمان است. این سریال كوشيده بخشي جنجالي از تاريخ كشورمان را در قالب يك سريال 15 قسمتي تصوير كند

در اين سريال، جمشيد مشايخي يك‌بار ديگر در نقش كمال‌الملك ظاهر شده و محمد صادقي هم ايفاگر نقش اميركبير خواهد بود.

آزيتا حاجيان در نقش مهد عليا و ايرج راد هم ناصرالدين‌شاه اين سريال تلويزيوني شده است. بجز اين بازيگران، اكبر عبدي (مظفرالدين شاه)‌، حسام نواب صفوي (جمال‌الدين اسد‌آبادي)‌، محمدرضا شريفي‌‌نيا (رمال)‌، محمد مطيع (اتابك)‌، رضا رويگري (ميرزاي آشتياني، كريم دواتگر)‌، داريوش كاردان (ميرزا آقاخان ‌نوري)‌، يوسف صيادي (آقا جوهر)‌، جمشيد جهانزاده (شاپ شال)‌، تينا پاكروان (امينه)‌، فريبا خادمي (مادام حاجي عباس)‌، چنگيز وثوقي (كامران ميرزا)‌ و سعيد شيخ‌زاده (ناصرالدين شاه جوان)‌ به همراه عده ديگري از بازيگران هنرنمايي مي‌كنند.

در اين سريال، زندگي 5 پادشاه ايران در مدت 70 سال روايت مي‌شود و در آن 130 شخصيت مختلف حضور دارند. داستان سريال از سلطنت ناصرالدين شاه و زمان صدارت ميرزاتقي‌خان فراهاني مشهور به اميركبير آغاز مي‌شود و با سلسله حوادثي كه در نهايت منجر به انقلاب مشروطيت شد، ادامه پيدا مي‌كند.

اين سريال را علي لدني تهيه كرده است و در ساخت آن يلدا جبلي (تدوين)‌، ستار اوركي (آهنگساز)‌، فرشاد خالقي (مدير تصويربرداري)‌، تينا پاكروان (مدير توليد)‌، رويا ابراهيمي‌ (طراح صحنه و لباس)‌، عليرضا غفاري (مدير صدابرداري)‌، شهرام خلج (طراح چهره‌پردازي)‌ و مسعود عجمي (عكاس)‌ همكاري كرده‌اند.

شبکه استانی سهند نیز با توجه به ذائقه مخاطبان خود، دوبله این سریال به زبان آذری را تدارک دیده است. «سال‌‌هاي مشروطه» با نام دوبله شده « مشروطه ایل لری» هر شب ‌از ساعت 22:00 و تکرار آن نیز هر روز ساعت 12:10 از شبكه سهند سيما پخش می شود.

{gallery}yashar/mashrote{/gallery}