جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

مشاور وزیر کشور: افزایش سازمان های مردم نهاد زمینه ساز رشد جامعه است - نمایش محتوای خبر

 

 

مشاور وزیر کشور: افزایش سازمان های مردم نهاد زمینه ساز رشد جامعه است

مشاور وزیر و معاون امور سازمان های مردم نهاد مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور با بیان اینکه باید علاوه بر توجه به میزان کیفیت سازمان های مردم نهاد، به کمیت آنها نیز توجه شود، گفت : افزایش تعداد تشکل ها یکی از عوامل رشد یک جامعه به شمار می رود.

مشاور وزیر کشور: افزایش سازمان های مردم نهاد زمینه ساز رشد جامعه است

بهمن مشکینی روز چهارشنبه در همایش توانمندسازی تشکل های غیردولتی استان آذربایجان شرقی، افزود: سرمایه های اجتماعی از مهم ترین ارکان حکومت محسوب می شود.
وی اظهار کرد: سازمان های مردم نهاد از جمله سرمایه های اجتماعی هستند که اگر مشارکت آنها نباشد، امکان اداره کشور وجود نخواهد داشت.
مشکینی گفت: ورود سازمان های مردم نهاد به حوزه های محتلف از جمله بهداشت و درمان و محیط زیست باعث شده تا سازمان های دولتی بتوانند از طریق تشکل های مردمی نظرات مردم را جویا شده و در تصمیم گیری ها دخالت دهند.
وی با اشاره به نقش حمایتی و نظارتی دولت در حوزه فعالیت سازمان های مردم نهاد افزود: برنامه ریزی صحیح و پاسخ به نیازهای سازمان های مردم نهاد می تواند وضعیت این سازمان ها را بهبود بخشد.
معاون امور سازمان های مردم نهاد مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور اظهار کرد: وجود 11 میلیون حاشیه نشین و افزایش آمار طلاق تا 23 درصد و در بعضی از استان ها تا 60 درصد از جمله مواردی هستند که با تعامل و همکاری سازمان های مردم نهاد قابل پیشگیری و کنترل می باشند.
وی افزود: سازمان های دولتی می توانند با به کارگیری نظرات سازمان های مردم نهاد که نگاه مردمی دارند، عملکرد موفق تری داشته باشند.