سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مسمومیت با گاز مونواکسید کربن 12 نفر را راهی بیمارستان کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

مسمومیت با گاز مونواکسید کربن 12 نفر را راهی بیمارستان کرد

مسئول روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی گفت: بر اثر استنشاق گاز موانوکسید کربن نشت کرده از دودکش بخاری 12 نفر را راهی بیمارستان کرد.

مسمومیت با گاز مونواکسید کربن 12 نفر را راهی بیمارستان کرد

حبیب حسینقلی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شب گذشته بدنبال گزارش به مرکز اورژانس 115 مبنی بر کاهش هوشیاری و علایم تهوع و استفراغ 12 نفر در یک مراسم خانوادگی، کاردان های فوریت های پزشکی 115 به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: کاردان های پایگاه های خورخور، ایلخچی، خسروشاه، سهند و اسکو به محل اعزام و پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی مصدومان حادثه را به درمانگاه ایلخچی انتقال دادند.

حسینقلی زاده گفت: 11 نفر از مصدومان برای ارائه خدمات درمانی مطلوب تر به بیمارستان اسکو اعزام و یکی از آنها که سابقه بیماری قلبی داشت به بیمارستان شهید مدنی تبریز اعزام شد.

روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی استان خاطرنشان کرد: مسمومیت با گاز مونواکسید کربن می تواند طیف وسیعی از علایم را شامل شود که در بیماری های مختلفی دیده می شود.

وی اظهار کرد: بسیاری از علایم آن شبیه به علایم سرماخوردگی است و اکثر افراد فکر می کنند به دلیل سردی هوا دچار سرماخوردگی شده اند.

حسینقلی زاده، علایم اولیه مسمومیت با گاز مونواکسید کربن را حالت خواب آلودگی شدید، کسلی، خستگی و کاهش قدرت عضلانی برشمرد و ادامه داد: چنانچه افراد در این مرحله متوجه چنین علایمی شدند، با خارج شدن از فضای آلوده می توانند از پیشرفت مسمومیت پیشگیری کنند.

وی افزود: سردرد، ضعف جسمانی، سرگیجه و بی قراری، تهوع و استفراغ، خمیازه کشیدن بیش از حد و کاهش دید از جمله علایم عمومی مسمومیت ها هستند.