جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

مستند پازل - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مستند پازل

Loading the player...

تا پیش از انقلاب اسلامی هر چند شاه و درباریان همواره از پیشرفت ایران سخن به میان می آوردند و سعی داشتند سرزمین پارس را به قله های تمدن بشری برسانند اما در بهترین حالت و در صورت تحقق برنامه هایشان، باز هم ایران کشوری وابسته بود و هر دانش و تکنولوژی که قرار بود در اختیار کشور قرار بگیرد، وارداتی و تداوم فعالیت شان وابسته به حضور مستشاران داخلی می بود.

پس از انقلاب این رویه تغییر کرد و علیرغم تهدیدات سخت و نرم، تحریم ها و فشارهای گوناگون و قطع همکاری بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی ایران، دانشمندان جوان کشورمان موفق شدند بسیاری از قله های فناوری و علمی جهان را به تنهایی و بدون هیچگونه وابستگی به قدرت های بین المللی فتح کنند و پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی را بر فراز آنها به اهتزاز درآورند.

پیشرفت های ایران طی سال های پس از انقلاب محدود به پروژه های نظامی و دفاعی نبوده بلکه در دانش های دیگر همچون فناوری هسته ای، نانو و ... نیز دستاوردهای مهمی نصیب ملت ایران شده است که از جمله آنها می توان به پزشکی هسته ای اشاره کرد.

مستند پازل هر هفته به سراغ یکی از فناوری های ساخت ایران میرود که نه تنها در ایران توانسته اند خدمت های زیادی را به مردم بکنند، بلکه در عرصه جهانی نیز حرفی برای گفتن دارند.

سال تولید: 1394

کارگردان: روح الله رحیمی

تهیه کننده: روح الله رحیمی

پژوهش و نویسنده متن: فاطمه شریف

تدوین: امین محقق

دستیار کارگردان: محمد مهدی رحیمی

صدابردار: رضا نوحه خوان