جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

بازگشت به صفحه کامل

مسایل حوزه ورزشی باید ازطریق حوزه فرهنگ مورد توجه قرار گیرد

مسایل حوزه ورزشی باید ازطریق حوزه فرهنگ مورد توجه قرار گیرد


مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: مسایل حوزه ورزشی باید از طریق حوزه فرهنگ مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی این اداره کل، سیدمحمد شروین اسبقیان در جمع باستانی کاران و جامعه ورزشی باسمنج اظهارکرد: مسائلی که در حوزه ورزش استان وجود دارد باید از طریق فرهنگ و پرداختن به جنبه های فرهنگی رفع شود.

وی به اهمیت اخلاق در ورزش اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ورزشکاران ایرانی در هر زمانی و عرصه ای با معرفت، اخلاص و عزتی که در مسابقات نشان داده اند، موجب اعتلای نام انقلاب اسلامی شده اند.

اسبقیان افزود: ورزشکاران به تاسی از رفتار و فرموده های مولای متقیان حضرت علی (ع) می توانند با ترویج موضوعات اخلاقی و منش پهلوانی در ورزش، بسیاری از مشکلات این حوزه را حل کنند.

وی با اشاره به اینکه هدف اساسی ورزش تقویت قوای جسمی و روحی است، اضافه کرد: رشد و کامل شدن ورزش باید در هر دو بعد جسمی و روحی صورت پذیرد و الگوسازی و جهت دهی به رفتار ورزشکاران قهرمان به سمت ورزشکارانی با اخلاق، مومن، تکلیف گرا، بصیر، ولایت مدار و پهلوان با تاسی بر حضرت علی (ع) امکان پذیر است.

اسبقیان گفت: ورزش یک ابزار مهم تربیتی است و ایران اسلامی با استفاده از ورزش می تواند اسلام ناب محمدی را در جهان گسترش دهد و پرچم دار این حرکت در دنیا باشد.

در این مراسم از خانواده پرویز هادی پهلوان ایران، خانواده شهید ورزشکار و فوتبالیست غفور نعمتی، فیروز باهری مهر رییس سابق اداره ورزش و جوانان بخش باسمنج، هدایت شاهمیر رییس هیات باستانی باسمنج، عبدالله کارگر، محمد خدایی و رحیم فیروزمند مربیان باستانی باسمنج تجلیل و قدردانی شد.

باسمِنْج یکی از شهرهای مرکزی استان آذربایجان شرقی است که در بخش مرکزی شهرستان تبریز واقع شده است.

این شهر در ۱۰ کیلومتری جنوب شرق تبریز مرکز استان قرار گرفته است و با 11 هزارو۱۹۰ نفر جمعیت در سال ۱۳۹۰ خورشیدی، بیست و دومین شهر آذربایجان شرقی محسوب می شود.

عملیات الحاق باسمنج به تبریز آغاز شده و در همین جهت راهٔ مواصلاتی این شهر و مرکز استان در حال تعریض است.

به منظور اسکان سرریز جمعیت تبریز و تصمیم مسوولان برای احداث شهرک های مسکونی جدید از جمله آذران، خاوران و مهران شهر در ما بین حوزهٔ استحفاظی شهرداری های تبریز و باسمنج، بر اهمیت این شهر افزوده شده است.

با شروع ساخت و ساز در این ۳ شهرک، شهر باسمنج به مرکز استان آذربایجان شرقی متصل و به عنوان یکی از مناطق شهرداری تبریز شناخته خواهد شد.