جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

مسابقات استانی قرآن کریم درتبریزبرگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مسابقات استانی قرآن کریم درتبریزبرگزار می شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت : سی و نهمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم با شرکت 432 نفر از چهارم شهریور به مدت 3 روز در دو بخش خواهران و برادران در تبریز برگزار می شود .

مسابقات استانی قرآن کریم درتبریزبرگزار می شود

حجت الاسلام علی مصائبی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد : در مسابقات استانی سال گذشته از یکهزار و 500 نفر به 307 نفر به مرحله استانی راه یافته بودند که در نهایت 30 نفر به مرحله کشوری اعزام شدند. 
وی با بیان اینکه اختتامیه مسابقات هفتم شهریور برگزار می شود، افزود : امسال نیز در سی و نهمین دوره این مسابقات بیش از 2 هزار شرکت کننده در استان داشتیم که 432 نفر به مرحله استانی راه یافتند .
حجت الاسلام مصائبی با اشاره به اجرای نهضت سوادی آموزی قرآنی در کشور ، گفت: این نهضت از آذربایجان شرقی آغاز می شود و بر این اساس بی سواد قرآنی در استان نخواهیم داشت یعنی حداقل همه قادر به روخوانی قرآن خواهند بود . 
وی با گرامیداشت روز جهانی مساجد، گفت : مساجد استان متولی واحدی ندارد البته متولی اصلی و در حقیقت تنهاترین متولی اوقاف است که باید به آن توجه شود . 
حجت الاسلام مصائبی با اشاره به اینکه بیش از هفت هزار مسجد در آذربایجان شرقی وجود دارد، اظهار کرد : یک سوم این مساجد بسیار آباد و در شان استان می باشند، یک سوم مساجد نیز زیبا و دارای قدمت تاریخی هستند که اوقاف به علت میراثی بودن آنها دخالتی ندارد. 
وی با بیان اینکه تمام مساجدی که نیاز به تعمیر دارند تا حدود یکسال آینده بازسازی می شوند، افزود: نیم از یک سوم مساجد استان که نیاز به تعمیر دارند ؛ مخروبه هستند . 
وی همچنین با اشاره به اینکه بیش از 100 امامزاده در آذربایجان شرقی وجود دارد، گفت : امسال میزان نذور مردم به امامزاده ها و بقاع متبرکه استان نسبت به پارسال افزایش یافته است و زائرانی از کشورهای خارجی از جمله کشورهای آلمان، نیجر و جمهوری آذربایجان امامزادگان استان را زیارت کردند . 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی همچنین گفت : امسال تا کنون 40 وقف جدید در استان ثبت شده که بزرگترین و مهمترین آن وقف ساختمان آیت الله سبحانی به ارزش چهار میلیارد ریال برای انجام خیرات و مبرات می باشد . 
حجت الاسلام مصائبی با بیان اینکه بیش از 20 هزار رقبه در استان آذربایجان شرقی وجود دارد، اضافه کرد : 85 درصد موقوفات استان تا کنون سنددار شد که تا پایان سال 96 به 100 درصد افزایش می یابد. 
وی گفت : بیش از 6 هزار سند اجاره وقفی در استان تنظیم شده است . 
سی و نهمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم از چهارم تا ششم شهریور، در تبریز برگزار می شود .