جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

مرمت خانه علی مسیو، توجه به هویت تاریخی تبریز است

مرمت خانه علی مسیو، توجه به هویت تاریخی تبریز است


 شهردار تبریز تملك، مرمت و بازسازی خانه علی مسیو به عنوان اتاق فكر مشروطه خواهان تبریز را گامی بلند در راستای توجه مدیریت شهری به احیای هویت تاریخی این شهر اعلام كرد.

علیرضا نوین روز یكشنبه در آیین گشایش این خانه تاریخی و قدیمی گفت: از این پس خانه علی مسیو كه تحت عنوان اتاق فكر مشروطه‌خواهان تبریز نام‌گذاری شده است، نماد معرفی و شناساندن بعد نرم‌افزاری و جریان‌های فكری هدایتگر انقلاب ماندگار و بی‌بدیل مشروطه خواهد بود.

 

وی افزود: انقلابی كه از تبریز و علیه استبداد ناصری ریشه گرفت و با تحمیل مطالبات به حق مردم مبنی بر تشكیل مجلس و تعمیم آزادی‌های مدنی به حكومت وقت به پیروزی رسید تا همگان بر نقش پیشگامی و خط شكنی تبریز و مبارزان آن در تمام اعصار و تحولات تاریخی ایران اسلامی مهر تأئید بزنند.

شهردار تبریز با تأكید بر این كه این خانه در كنار دیگر مجموعه‌های به جا مانده از دوران تاریخی مشروطه، معرف نقش و جایگاه تبریز و مبارزان آن در تحقق آرمان‌های دینی ، ملی و اسلامی ایران خواهد بود ، از تبدیل خانه علی مسیو به مركزی برای نمایاندن و معرفی بخش‌های ناشناخته و معرفی نشده تاریخ معاصر تبریز به ویژه انقلاب مشروطه خبر داد.

وی خواستار آماده‌سازی این مجموعه برای بازدید میهمانان، گردشگران و مسافران ورودی به تبریز در تعطیلات عید و نیز دیگر فصول گردشگرپذیری تبریز از سوی مدیریت گردشگری شهرداری شد.

به گفته نوین راهنمایان گردشگری و گروه‌های ویژه، ضمن استقرار در این مجموعه و دیگر اماكن گردشگری تحت مدیریت شهرداری به ارایه خدمات به میهمانان و شهروندان تبریزی در تعطیلات عید امسال خواهند پرداخت.