جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

مردم میراث بانان واقعی و حافظ هویت تاریخی تبریز هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم میراث بانان واقعی و حافظ هویت تاریخی تبریز هستند

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی گفت: مردم به عنوان میراث بانان واقعی باید از هویت تاریخی تبریز حفاظت کنند.

مردم میراث بانان واقعی و حافظ هویت تاریخی تبریز هستند

مرتضی آبدار در نشست هم اندیشی پویش پاسداری از محیط زیست و میراث فرهنگی در جمع مدیران تشکل های مردم نهاد افزود: تلاش می شود تا عموم مردم با عظمت تاریخی تبریز و جایگاه واقعی آن آشنا شوند تا خود آنان در نقش میراث بانان از این آثار محافظت کنند.
وی اظهار کرد: حفاظت و نگهداری از میراث فرهنگی باید به کمک تشکل ‏های مردم نهاد محقق شود، زیرا که با کمک تشکل های مردم نهاد می توان پیوندی ناگسستنی میان آنان و این میراث گرانبها بوجود آورد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی یادآور شد: با وجود تمام محدودیت ها در حال انجام رسالت خود در زمینه میراث فرهنگی هستیم و در این راستا در تعامل با شهرداری تلاش می شود اماکن با ارزشی مانند بازار تبریز را به صورت شایسته حفظ و حفاظت کنیم.
آبدار ادامه داد: سازمان های مردم نهاد می توانند زمینه ساز توسعه در جامعه باشند بنابراین در ساختار دبیرخانه تبریز 2018 کمیته تشکل های مردم نهاد به عنوان یکی از 9 کمیته اصلی پیش بینی شده، زیرا که مشارکت عمومی مردم بازویی قدرتمند برای رسیدن به اهداف تبریز 2018 است.
به گزارش ایرنا وی با بیان اینکه تشکل های مردم نهاد با ظرفیت بسیار بالایی که دارند بهترین حامی ما هستند، یادآوری کرد: طرح های نوآورانه و پیشنهادی از سوی این تشکل ها پس از بررسی از سوی دبیرخانه تبریز 2018 در صورتی که قابلیت اجرایی داشته باشد، مورد حمایت قرار خواهد گرفت.
آبدار، ابراز امیدواری کرد تا همکاری های مشترک و هم افزائی برای حفظ و صیانت از میراث فرهنگی و تاریخی در بین سازمان مرم نهاد بیشتر شود و در سایه این همکاری تبریز روز به روز بیشتر آماده استقبال شایسته از سال 2018 شود.
نشست هم اندیشی پویش پاسداری از محیط زیست و میراث فرهنگی با حضور مدیران تشکل های مردم نهاد و به همت خانه محیط زیست استان برگزار شد. / ایرنا