سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

مردم در روز طبیعت از محیط زیست حفاظت کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم در روز طبیعت از محیط زیست حفاظت کنند

رییس اداره حفاظت محیط زیست آذرشهر با اشاره به تشدید طرح نظارت و حفاظت از محیط زیست و طبیعت در روز سیزده فروردین گفت: باید خود مردم در روز طبیعت از محیط زیست و زیبایی های طبیعت حفاظت کنند.

صفر موحدیان افزود: ماموران محیط زیست این شهرستان به صورت شبانه روزی در روز طبیعت از عرصه های مختلف محیط زیست حفاظت و بر استفاده صحیح از آن نظارت می کنند.

وی یادآوری کرد: حفاظت و جلوگیری از تخریب طبیعت، آب، خاک، درختان و مناطر طبیعی باید در فرهنگ عمومی جامعه نهادینه و به عنوان یک وظیفه همگانی تعریف شود.

رییس اداره محیط زیست آذرشهر اظهارکرد: طبیعت سرمایه زندگی و متعلق به همه نسل ها و عصرهاست و نباید در حفاظت از آن کوتاهی و کم توجهی کرد.

وی بر ضرورت مشارکت مردم، مسافران و گردشگران نوروزی در حفاظت از عرصه های طبیعی و حیات وحش شکار ممنوع آذرشهر و مناطق تفریحی و گردشگری این شهرستان تاکید کرد.

موحدیان منطقه سرسبز و توریستی قرمزگل را یکی از مناطق پر تردد گردشگری آذربایجان شرقی عنوان و اضافه کرد: در روز طبیعت مهمانان و گردشگران زیادی به این منطقه مسافرت می کنند و باید حافظ و نگهبان طبیعت باشند.

وی گفت: در منطقه قرمزی گل محل های مختلف و همچنین کیسه های نایلون جهت جمع آوری زباله ها تامین شده است.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست آذرشهر اظهار کرد: منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع این شهرستان به وسعت حدود 110 هکتار در شمال شرقی آذرشهر در بلندی های روستاهای آلمالوداش، صغایش، جراغیل و قرمزگل واقع شده است که علاوه بر حیوانات مختلف وحشی، حدود 200 راس قوچ و میش نیز در آنجا وجود دارد.