جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان در عجب شیر برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان در عجب شیر برگزار شد

مراسم احیاء دومین شب از لیالی قدر در مساجد و حسینه های شهرستان عجب شیر برگزار شد.

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان در عجب شیر برگزار شد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، مردم مومن و روزه دار عجب شیر در این شب با حضور گسترده در مساجد و اماکن مذهبی و برپایی آیین های معنوی و عزاداری به مناسبت سالروز شهادت امام علی(ع) غرق اشک و ماتم شده و با خالق هستی راز و نیاز و مناجات کردند.
امام جمعه عجب شیر در جمع عزاداران این شهرستان در مسجد جامع گفت: احیا نگهداشتن شب‌های قدر فرصتی استثنایی است تا گشایشی در مشکلات انسان بوجود بیاید.
حجت السلام محمود شربیانی، افزود: ماه رمضان بهترین زمان برای استفاده از فرصت ها بوده و پیوند با ولایت فرصتی است که در شب های قدر برای انسان ها بوجود می آید.
وی یادآور شد: قدر این شب‌ها به خصوص شب‌های قدر را باید بدانیم چراکه خداوند فلسفه خلقت انسان را در این شب‌ها بنا نهاد و انسان با درنگ، تفکر و عبادت خداوند در این شب‌ها، راه رستگاری و عزت را می‌جوید.
امام جمعه عجب شیر، با اشاره به ویژگی عدالت محوری امام علی (ع) اظهار کرد: امیرالمومنین (ع) برای ایجاد عدالت، امنیت و استقرار اسلام در جامعه مبارزه ای راسخ و بی امان با دشمنان داشت و چشم فتنه را کور کرد ولی دشمنان برای جلوگیری از گسترش عدالت، این امام همام را به شهادت رساندند.
حجت الاسلام شربیانی، ادامه داد: ما افتخار می کنیم که شیعه و محب حضرت علی(ع) هستیم چرا که دوستدار و محب ایشان بودن، محب حضرت محمد(ص) و دوستدار خداوند خواهد بود و دوستدار خداوند، بهشتی خواهد شد.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.