جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

مدیر کل میراث فرهنگی: در تعامل با مدیریت شهری برای تبریز 2018 آماده می شویم - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیر کل میراث فرهنگی: در تعامل با مدیریت شهری برای تبریز 2018 آماده می شویم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی بر لزوم تعامل با شهرداری تبریز در حوزه های مرتبط کاری برای آمادگی برای تبریز 2018 تاکید کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی: در تعامل با مدیریت شهری برای تبریز 2018 آماده می شویم

به گزارش روابط عمومی این سازمان، مرتضی آبدار روز پنجشنبه در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با شهرداری تبریز، گفت: همه باید تلاش کنیم تا تبریز برای 2018 میزبانی شایسته باشد و برای رسیدن به این هدف مهم نیست کار توسط چه کسی انجام می گیرد بلکه با تعامل بین دستگاه ها کارها باید به بهترین نحو انجام شود. 
وی افزود : به همین منظور دبیرخانه تبریز 2018 را در روزهای آینده راه اندازی خواهیم کرد تا نمایندگان دستگاه های ذی مدخل در آن حضور داشته باشند و با مدیریت واحد اقدامات انجامشده به سرانجام برسند.
وی با اشاره به اینکه بازخورد هر اتفاق مثبتی به شهر بازخواهد گشت، اظهار کرد: در پی آن هستیم تا با نگاه فرابخشی و هم افزایی بین دستگاه ها، امور بین بخشی و فرابخشی را با انعقاد تفاهم نامه های مشترک و به انجام برسانیم.
شهردار تبریز نیز در این نشست ابراز امیدواری کرد فصل جدیدی در تعامل و همدلی این دو مجموعه مهم اجرایی آغاز شود.
صادق نجفی بیان اینکه با وجود میراث فرهنگی ارزشمند در تبریز، جایگاه کنونی به هیچ وجه شایسته آن نیست، گفت: با رویکرد حمایتی شورای اسلامی شهر تبریز در حوزه فرهنگی برآنیم تا در تعامل با اداره کل میراث فرهنگی این جایگاه را ارتقا بخشیم و به تبریز را به سطحی که استحقاقش را دارد برسانیم.
شهردار تبریز با اشاره بر اولویت‌بندی موضوع های مشترک بین دو طرف، اظهار کرد: در این راستا، احیای خانه‌های تاریخی، تکمیل موزه فرش، بهبود وضعیت بازار تاریخی، سامان‌دهی مجموعه دوکمال و احیای ربع رشیدی از جمله موضوعاتی است که جز با تعامل هدفمند و اولویت‌بندی لازم از سوی دو طرف، به نتیجه نخواهد رسید.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در این نشست همکاری مشترک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و کردشگری و شهرداری را زمینه ساز شناسانده شدن هر چه بیشتر تبریز عنوان کرد و گفت: مسیر برای این همکاری فراهم شده است و امیدوارم بتوانیم در عرصه گردشگری در زمینه های جهانی اثرگذار باشیم.
شهرام دبیری گردشگری را یکی از مهمترین راه های برون رفت از رکود اقتصادی برشمرد و افزود : با ظرفیت های موجود و در تعامل با دولت در مسیر افزایش میزان گردشگر گام خواهیم برداشت.