جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی: تحولات محدوده ارک تبریز رصد می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی: تحولات محدوده ارک تبریز رصد می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با بیان اینکه هیچ ساخت و سازی خارج از ضوابط میراث فرهنگی در حریم ارک تبریز صورت نخواهد گرفت گفت: تحولات در محدوده این بنای تاریخی رصد می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی: تحولات محدوده ارک تبریز رصد می شود

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این اداره کل، مرتضی آبدار با اشاره به عملیات ساختمانی در حیات خانه 'فتح الله یف'، تاکید کرد: با توجه به اهمیت تاریخی و باستان شناختی محدوده ارک، هر اقدامی باید با هماهنگی کامل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی صورت پذیرد.
وی ادامه داد: با توجه به نقشه هایی که از سوی بنیاد مصلی تبریز ارائه شده ساخت و ساز در حیات خانه 'فتح الله یف' به منظور ایجاد پارکینگ زیرزمینی و در حد کف (صفر- صفر) صورت خواهد گرفت و بنایی خارج از کف حیات احداث نخواهد شد.
آبدار گفت: طی جلسه ای که با مدیریت بنیاد مصلی صورت گرفت، ادامه عملیات به بعد از بررسی مجدد باستانشناسی و اعلام نظر کارشناسان سازمان موکول شد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی افزود: طی توافقات به عمل آمده، با حمایت های مادی و معنوی بنیاد مصلی و مشاوره استادان دانشگاه و نظارت اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی خانه 'فتح الله یف' مرمت و احیا خواهد شد و محوطه آن نیز پس از مرمت به منظور حفظ یکپارچگی حریم ارک به این مجموعه پیوند خواهد خورد.
وی هر گونه ساخت و ساز مرتفع در حریم ارک را منتفی دانست و گفت: به عنوان متولی صیانت از میراث فرهنگی اعلام می کنم که در ساخت و ساز حیات خانه فتح الله یف حریم قانونی و مصوب ارک تبریز رعایت خواهد شد.