رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی: ماجراجویی های آمریکا در منطقه علت اصلی بروز حوادث اخیر و سانحه سقوط هواپیماست - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی: ماجراجویی های آمریکا در منطقه علت اصلی بروز حوادث اخیر و سانحه سقوط هواپیماست

مدیرکل صدا وسیمای مرکز آذربایجان شرقی در دیدار با مسئولین ، اصناف و رؤسای هیئت های ورزشی شهرستان سراب با ابراز تاسف از سقوط هواپیمای مسافربری تهران-کیف ، این مصیبت بزرگ و دردناک را به ملت شریف ایران و خانواده معظم شهدا تسلیت گفت و از خداوند متعال برای درگذشتگان، رحمت و مغفرت الهی مسئلت کرد.

مرتضی صفری با قدردانی از اعلام صریح و شفاف و قبول مسئولیت این حادثه از سوی عالیترین فرماندهان سپاه پاسداران افزود : این خطا و اشتباه در زمان جنگ و آمادگی کامل نیروی نظامی ایران برای مقابله با هرگونه تحرکات تهدیدی دشمن روی داد و اقدام نابخردانه ترامپ در ترور سردار سپهبد سلیمانی و ماجراجویی های آمریکا در منطقه باعث بروزخطای انسانی و مورد هدف قرار گرفتن این هواپیمای مسافربری شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، وی با اشاره به جانفشانی و ایثارگری های نیروهای سپاه در طول ۴۱سال عمر انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف گفت : افکار عمومی نباید با حرف ها و شایعات غلط از سوی استکبار جهانی و معاندین نظام خدشه دار شود.

مهندس صفری خاطر نشان شد : دشمن با استفاده از ابزارهای پیشرفته در حوزه رسانه و صرف هزینه های میلیاردی ، به دنبال از بین بردن عزت و اقتدار ایران اسلامی و رسیدن به اهداف شوم خود می باشد  .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در ادامه با قدردانی از تلاش های اعضای مدیریت بحران استان و شهرستان های سراب و میانه در زلزله اخیر تصریح کرد : رسانه ملی از اولین ساعات وقوع این حادثه تا به امروز با انعکاس مشکلات ، تلاش ها ، فعالیت ها و کمبودها در کنار مردم و مسئولین بوده و فرصت دخالت به رسانه های بیگانه را نداده است .

ایشان افزود : در راستای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در خصوص زلزله اخیر تا کنون در حدود ۸۰ ساعت برنامه خبری و تولیدی از شبکه استانی سهند پخش شده است .

صفری، با اشاره به نقش صدا وسیما در امید آفرینی و نقد منصفانه از مسئولان حوزه های مختلف گفت : با انعکاس کمبودها و مطالبات حادثه دیدگان و پیگیری آنها ، بسیاری از مسائل و مشکلات آسیب دیدگان این زلزله در زمان مناسب حل شد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه توجه به عرصه های ورزشی و قهرمانان ،کم هزینه ترین روش مقابله با آسیب های اجتماعی است ، از معاونین حوزه های صدا ، سیما ، خبر ، فضای مجازی و برنامه ریزی و نظارت خواست تا در برنامه های تولیدی توجه بیشتری به ظرفیت و استعدادهای ورزشی شهرستان ها از جمله  سراب داشته باشند .

فرماندار سراب نیز با بیان اینکه ، انعکاس فعالیت ها و بیان مشکلات حادثه زلزله اخیر از شبکه استانی سهند ، موجب اتحاد و همبستگی بیشتر بین مردم و مسئولین شد گفت : نگاه علمی، فنی و حرفه ای به نیازها و کمبودها و همچنین پیگیری آنها از رسانه ملی موجب تامین امکانات بیشتر و برطرف شدن بسیاری از مشکلات در منطقه شد .

ایرج ثقفی ، نقش و جایگاه صدا وسیما رادر مقایسه با سایر رسانه های جمعی بسیار مهم دانست و افزود : مردم اخبار رسمی را از طریق رسانه ملی و شبکه های استانی دنبال کرده و براساس اطلاعات حاصله ، برای آینده و زندگی خود تصمیم و برنامه ریزی می کنند.

پوشش زنده مسابقات مختلف ورزشی در سطوح بین المللی و کشوری ، توجه بیشتر برنامه سازان به ظرفیت های کشاورزی ، دامپروری و گردشگری منطقه از مهمترین موضوعاتی بود که از مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی درخواست شد .

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی