رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی : سریال تاریخی " جلال" در کنداکتور پخش شبکه یک سیما قرار گرفت. - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی : سریال تاریخی " جلال" در کنداکتور پخش شبکه یک سیما قرار گرفت.

مهندس مرتضی صفری گفت : مجموعه تلویزیونی «جلال» تولید سیمای مرکز آذربایجان شرقی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از شبکه یک سیما تقدیم مخاطبان خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، وی افزود : این سریال تاریخی ، قیام مردم آذربایجان شرقی در فاصله سال‌های 1338 تا بیست و نهم بهمن 1356 را در قالب درام اجتماعی 15 قسمتی روایت می‌کند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه «جلال» داستان رخداد‌های اجتماعی و روز‌های انقلاب اسلامی در سال‌های منتهی به بهمن 1356 در استان آذربایجان شرقی است ، خاطر نشان شد : در این مجموعه ضمن مروری بر امور و اتفاقات دوران ستمشاهی ، به مبارزاتی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شده ، پرداخت می شود .

ایشان تصریح کرد: این پروژه جزو سنگین ترین پروژه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی است که کار تولید آن از مهرماه سال 1397 به کارگردانی حسن نجفی و تهیه کنندگی مهدی کریمی در روستای دارانداش از توابع شهرستان مرند شروع و در اسفندماه همان سال کار تصویربرداری به پایان رسید و همزمان بعد از اتمام تصویربرداری کار صداگذاری ، تدوین و آماده سازی این سریال آغاز و در مرداد 98 در نوبت پخش شبکه های سراسری قرار گرفت.

مهندس صفری با بیان اینکه امیر حسین ثروتمند نویسنده ، حمید مهر افروز مدیر تصویربرداری ، سالار حیدرنژاد تدوینگر ، اصغر آبگون و حسن سلمانی صدابرداران و مجید اسکندری چهره پردازی این مجموعه را عهده دار بودند ، یادآور شد : حمیرا ریاضی، عمار تفتی ، هادی افتخارزاده ، مهران رجبی ، رضا آبپاک ، ثنا پورسعیدی ، کامیار شکیبائی ، فاطمه شکری ، حامد منافی ، هاشم چاوشی  از جمله برجسته ترین نقش آفرینان سریال" جلال " در کنار ۲۰۰ بازیگر بومی و بیش از 500 هنرور هستند .

به گفته مدیرکل شبکه سهند تصویربرداری در بیش از200 لوکیشین مختلف با450 سکانس از ویژگی هایی است که این سریال را با دیگر مجموعه های این چنینی متمایز کرده است .

وی در پایان در خصوص زمان پخش دقیق این سریال نیز افزود : مجموعه تلویزیونی «جلال» از دوازدهم بهمن ماه در کنداکتور پخش شبکه اول سیما قرار می گیرد و پخش آن تا 29 بهمن همزمان با سالروز  قیام تاریخی مردم غیور تبریز به مناسبت چهلمین روز شهادت شهدای قم ( بیست و نهم بهمن 1356 ـ ه.ش )  ادامه خواهد داشت.

گفتنی است سریال «جلال» محصول صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی به سفارش معاونت امور استان‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و تنها مجموعه تلویزیونی تاریخی ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سطح کشور است.

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی