رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی: خلق زیباترین و ماناترین صحنه‌های ایثار و آزادگی در شبکه استانی - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی: خلق زیباترین و ماناترین صحنه‌های ایثار و آزادگی در شبکه استانی

مهندس مرتضی صفری عملکرد حوزه های صدا ، سیما ، خبر ، فضای مجازی و رادیو برون مرزی مرکز آذربایجان شرقی را در ترويج فرهنگ عاشورايي و تبيين فسلفه قيام عاشورا و نهضت حسيني تشریح کرد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی: خلق زیباترین و ماناترین صحنه‌های ایثار و آزادگی در شبکه استانی

مدیرکل صدا وسیمای مرکز آذربایجان شرقی گفت : حوزه های مختلف این مرکز بر اساس برنامه ریزی های قبلی ، با تشکیل چندین گروه برنامه ساز رادیویی و تلویزیونی و گروه های خبری در تبریز و شهرستانها توانستند اوج دلدادگی مردم متدین استان آذربایجان شرقی به سید و سالار شهیدان را از شبکه استانی صدا و سیما و شبکه های سراسری به نحو شایسته پوشش دهند .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، مهندس صفری افزود : در معاونت صدای مرکز آذربایجان شرقی 10370 دقیقه برنامه با موضوع محرم پخش شده است که از این میزان ؛  6240 دقیقه تولید برنامه ، 3882 دقیقه برنامه تامینی و 248 دقیقه بازپخش بوده است . در همین معاونت 115 دقیقه ارتباط گزارشی با صدای مراکز استانها ، 40 دقیقه ارتباط استودیو به استودیو با صدای استان ها ، 35 دقیقه ارتباط گزارشی با شبکه های سراسری ، 80 دقیقه ارتباط استودیو به استودیو با شبکه های سراسری صورت گرفته و 15 مورد اسامی و بیوگرافی شهدای کربلا، 50 مورد حدیث و 700 مورد تصویر مرتبط با عزاداری های استان در رادیو نما پخش شده است .

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد : در رادیو برون مرزی آذری 1928 دقیقه برنامه با موضوع محرم تولید شده که از این میزان 1908 دقیقه تولید برنامه و 20 دقیقه برنامه تامینی بوده است . همچنین در سايت اینترنتی رادیو برونمرزی ، 10 مقاله، 12 شعر عاشورایی، 10 ویدئو و 69 فایل صوتی بارگذاری شده است .

وی اظهار داشت : در معاونت سیما 11670 دقیقه برنامه با موضوع محرم از آنتن شبکه سهند پخش شده است که 8479 دقیقه تولید برنامه ، 2990 دقیقه برنامه تامینی و 201 دقیقه بازپخش بوده است . این معاونت 773 دقیقه ارتباط زنده با شبکه های سراسری داشته و 85 ارتباط زنده به مدت کل 201 دقیقه پوشش زنده تصویری از طریق موبایل(سامانه AVI WEST) با خبرنگاران آزاد شهرستان ها و گزارشگران مستقر در محل های عزاداری برقرار کرده است . همچنین در طول دهه اول محرم بیش از 5500 مورد زیر نویس با موضوعات مختلف از آنتن شبکه سهند پخش شده است.

مهندس مرتضی صفری یادآور شد : در حوزه معاونت خبر تعداد 221 خبر جمعاً به مدت 1362 دقیقه تولید و از بخش های مختلف خبری استان پخش شده است . همچنین از مجموع اخبار ارسالی مرکز آذربایجان شرقی به معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ، تعداد 72 مورد خبر جمعاً به میزان 51 دقیقه از بخش های مختلف خبری شبکه های سراسری پخش است .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در تشریح برنامه های معاونت فضای مجازی هم گفت : تولید و انتشار 67 عنوان عکس و فیلم عزاداری ، مداحی ، پوستر و آیتم های کوتاه در صفحه اینستاگرام ، پخش زنده مراسم عزاداری در صفحه اینستاگرام به مدت 20 ساعت ، تولید و انتشار 4 مورد آیتم های کوتاه 5 دقیقه ای در مورد مباحث عاشورا ، ارائه 8 عنوان مواد آرشیوی عزاداری 3 دقیقه ای سال های گذشته در کانال سروش و کانال های استانی ، اطلاع رسانی برنامه های عزاداری های حسینی در کانال سروش و اینستاگرام ، برگزاری پویش حسینی و انتشار عکس های ارسالی مخاطبان در کانال سروش و اینستاگرام جهت کمک به ایجاد شور حسینی ، تولید پوستر گرافیکی روز شمار محرم ، ارائه 21 آیتم متنوع با موضوع محرم برای شبکه سپهر ، تعامل مناسب با معاونت های صدا و سیما و خبر جهت هم افزایی برنامه ها ، تولید و انتشار پوستر ، کلیپ و مستند روایت گونه از شهید ظهر عاشورا (شهید مدافع حرم وحید نومی گلزار) ، انتشار 11 عنوان پوستر و 4 مورد کلیپ تولیدی در توئیتر شبکه سهند ، انتشار مداحی های ترکی ، انتشار 2 مورد تصاویر عزاداری مردم تبریز در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در توییتر ، شناسایی توئیترهای فعالان رسانه ای و ارتباط مستمر با آنها ، انتشار عملکرد حوزه های برنامه ساز و تلاش همکاران در پوشش عزاداری های حسینی ، اطلاع رسانی برنامه های تلویزیونی و رادیویی محرم و پوشش اخبار داخلی مرتبط با محرم از طریق وب سایت از اقدامات مهم معاونت فضای مجازی در ماه محرم بوده است .

مهندس صفری در پایان افزود: در دهه اول ماه محرم ، معاونت صدا از 34 هیئت عزاداری و معاونت سیما از 162 هیئت ، برنامه  تولید و پخش کرد.

روابط عمومی صدا وسیمای مرکز آذربایجان شرقی