جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

مدیرعامل: هزینه نگهداری فضای سبز تبریز 30 درصد کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرعامل: هزینه نگهداری فضای سبز تبریز 30 درصد کاهش یافت

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز گفت: با برنامه ریزی های انجام یافته و اتخاذ تدابیر ویژه کارشناسی شده، هزینه کرد نگهداری و خرید نهاده برای توسعه فضای سبز تبریز در سال جاری نسبت به سال های گذشته تا 30 درصد کاهش یافت.

مدیرعامل: هزینه نگهداری فضای سبز تبریز 30 درصد کاهش یافت

به گزارش یکشنبه روابط عمومی این سازمان، محمدحسین حسن زاده، کنترل خریدهای گل و گیاه، حذف اقدامات و موارد غیرضروری و ایجاد سطح کافی از چمن کاری را از عوامل اصلی این کاهش عنوان کرد.
وی یادآور شد: نکته قابل توجه در این بین پرهیز از هر گونه لطمه و آسیب به ماهیت و کیفیت فضای سبز تبریز در پی کاهش و کنترل هزینه ها بود.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز همچنین از کاهش خرید گل های فصلی برای کاشت در سطح شهر خبر داد و افزود: سعی کرده ایم توسعه و ایجاد گلکاری ها از طریق بذرکاری صورت بگیرد.
حسن زاده به کاهش میزان مصرف آب در فضای سبز تبریز هم اشاره کرد و گفت: سیاست سازمان پارک ها، حذف روش های سنتی آبیاری و حرکت به سمت فناوری های آبیاری است.
به گفته مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز، حدود سه هزار هکتار از وسعت 25 هزار هکتاری تبریز فضای سبز است و با توجه به جمعیت 2 میلیون نفری این شهر، سرانه فضای سبز داخل و خارج شهر برای شهروندان نزدیک 15 متر مربع می شود.