سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مدیرعامل شرکت گاز: 134 طرح گازرسانی در آذربایجان شرقی در حال اجراست - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرعامل شرکت گاز: 134 طرح گازرسانی در آذربایجان شرقی در حال اجراست

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: 134 طرح گازرسانی به صنایع، مناطق شهری و روستایی و مقاوم سازی و خطوط انتقال با هزینه ای بالغ بر چهار هزار و 260 میلیارد ریال در یکسال آینده به بهره برداری می رسد و این طرح هولی الله دینی، روز جمعه در مراسم کلنگ زنی ساختمان اداری گاز در شهر نظرکهریزی هشترود افزودد: تا کنون دو هزارو 860 میلیارد ریال از این مبلغ هزینه شده و هزار و 400 میلیارد ریال دیگر نیز در یک سال آتی در این طرح ها هزینه می شود. وی حجم شبکه‌ گذاری شهری و روستایی در سطح استان را بیش از 18 هزار و 400 کیلومتر برشمرد و افزود: از این میزان 7 هزار و 400 کیلومتر مربوط به شبکه‌ گذاری شهری و 11 هزار کیلومتر شبکه ‌گذاری روستایی است. وی گفت: در حال حاضر 277 روستای استان در مرحله اجرا و 236 روستای دیگر در مرحله انتخاب پیمانکار است که با اتمام این روستاها درصد بهره‌ مندی از گاز در سطح استان به بیش از 98 درصد می رسد. وی افزود: اکنون هزار و 549 روستای استان یعنی 88 درصد خانوارهای روستایی و صددرصد خانوارهای شهری از نعمت گازبهره مند هستند. *** افزایش هفت میلیون متر مکعبی مصرف گاز با برودت هوا در آذربایجان شرقی میرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: با بارش اولین برف پاییزی در بخش هایی از استان و افزایش برودت هوا مصرف گاز طبیعی در استان 7 میلیون متر مکعب افزایش یافت. وی افزود : شرکت گاز استان ماموریت پایش و نگهداری از 18 هزار کیلومتر شبکه و توسعه آن و رساندن گاز طبیعی به صورت ایمن و پایدار به مشترکان را دارد. وی گفت: آذربایجان شرقی با وجود ظرفیت صنعتی قابل توجهی که دارد، می تواند در تولید تجهیزات و تأسیسات گاز طبیعی نقش بسزایی داشته باشد و ما از تولید کنندگان و صنایع استان برای تولید و ساخت تجهیزات گازی اعم از تولید لوله و تجهیزات اندازه گیری دعوت می کنیم تا این استان به قطب تولید و ساخت تجهیزات صنعت گاز تبدیل شود. سید حمزه امینی، نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی نیز گازرسانی به روستاهای صعب العبور در دامنه های سهند را خواستار شد و گفت: خماترسانی به روستاییان مهاجرت معکوس آنان را به دنبال دارد. فرماندار هشترود نیز گفت: خدمات گازرسانی در طول 3 سال اخیر به روستاهای هشترود نسبت به مدت مشابه قبل از آن 22 برابر شده است . حسن مستفید افزود: تا آخر سال 96 بیش از 95 درصد روستاها و تمام روستاهای بالای 20 خانوار هشترود از نعمت گاز بهره مند می شوند. ساختمان اداری گاز در شهر نظرکهریزی هشترود در زمینی به مساحت هزار متر مربع و با زیر بنای 500 متر مربع و در دو طبقه با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد و 150 میلیون ریال احداث می شود. هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.ا در زمان حاضر 50 درصد پشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل شرکت گاز: 134 طرح گازرسانی در آذربایجان شرقی در حال اجراست

ولی الله دینی، روز جمعه در مراسم کلنگ زنی ساختمان اداری گاز در شهر نظرکهریزی هشترود افزودد: تا کنون دو هزارو 860 میلیارد ریال از این مبلغ هزینه شده و هزار و 400 میلیارد ریال دیگر نیز در یک سال آتی در این طرح ها هزینه می شود. 
وی حجم شبکه‌ گذاری شهری و روستایی در سطح استان را بیش از 18 هزار و 400 کیلومتر برشمرد و افزود: از این میزان 7 هزار و 400 کیلومتر مربوط به شبکه‌ گذاری شهری و 11 هزار کیلومتر شبکه ‌گذاری روستایی است.
وی گفت: در حال حاضر 277 روستای استان در مرحله اجرا و 236 روستای دیگر در مرحله انتخاب پیمانکار است که با اتمام این روستاها درصد بهره‌ مندی از گاز در سطح استان به بیش از 98 درصد می رسد. 
وی افزود: اکنون هزار و 549 روستای استان یعنی 88 درصد خانوارهای روستایی و صددرصد خانوارهای شهری از نعمت گازبهره مند هستند.
*** افزایش هفت میلیون متر مکعبی مصرف گاز با برودت هوا در آذربایجان شرقی 
میرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: با بارش اولین برف پاییزی در بخش هایی از استان و افزایش برودت هوا مصرف گاز طبیعی در استان 7 میلیون متر مکعب افزایش یافت.
وی افزود : شرکت گاز استان ماموریت پایش و نگهداری از 18 هزار کیلومتر شبکه و توسعه آن و رساندن گاز طبیعی به صورت ایمن و پایدار به مشترکان را دارد.
وی گفت: آذربایجان شرقی با وجود ظرفیت صنعتی قابل توجهی که دارد، می تواند در تولید تجهیزات و تأسیسات گاز طبیعی نقش بسزایی داشته باشد و ما از تولید کنندگان و صنایع استان برای تولید و ساخت تجهیزات گازی اعم از تولید لوله و تجهیزات اندازه گیری دعوت می کنیم تا این استان به قطب تولید و ساخت تجهیزات صنعت گاز تبدیل شود.
سید حمزه امینی، نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی نیز گازرسانی به روستاهای صعب العبور در دامنه های سهند را خواستار شد و گفت: خماترسانی به روستاییان مهاجرت معکوس آنان را به دنبال دارد. 
فرماندار هشترود نیز گفت: خدمات گازرسانی در طول 3 سال اخیر به روستاهای هشترود نسبت به مدت مشابه قبل از آن 22 برابر شده است .
حسن مستفید افزود: تا آخر سال 96 بیش از 95 درصد روستاها و تمام روستاهای بالای 20 خانوار هشترود از نعمت گاز بهره مند می شوند. 
ساختمان اداری گاز در شهر نظرکهریزی هشترود در زمینی به مساحت هزار متر مربع و با زیر بنای 500 متر مربع و در دو طبقه با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد و 150 میلیون ریال احداث می شود. 
هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد. / ایرنا