سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مدیرعامل سازمان پارک ها: بیش از 500 هزار بوته گل در تبریز کاشته می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرعامل سازمان پارک ها: بیش از 500 هزار بوته گل در تبریز کاشته می شود

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز از کاشت بیش از 500 هزار بوته گل در این شهر خبر داد.

مدیرعامل سازمان پارک ها: بیش از 500 هزار بوته گل در تبریز کاشته می شود

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز، محمدحسین حسن زاده اظهار کرد: این اقدام در راستای ایجاد زیبایی هر چه بیشتر و استمرار کاشت گونه های گیاهی در سطح شهر انجام می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم طراحی در کاشت گل ها در سطح شهر اشاره کرد و افزود: تنوع، زیبایی، کیفیت، نظم و طراحی گل های کاشته شده باید توسط مسئولان فضای سبز مناطق به خوبی مورد ارزیابی قرار گیرد.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز، گل های 'کلم زینتی' و 'گل داوودی' را دو گونه مناسب گیاهی برای کاشت در این فصل عنوان کرد و افزود: کاشت انبوه این دو گونه زیبا با توجه به برخورداری از مقاومت و سازگاری لازم در شرایط خاک و آب و هوای تبریز در فصل پاییز، آغاز شده است.
حسن زاده همچنین از برنامه ریزی برای کاشت 500 هزار درخت و درختچه های زینتی در طول کاشت پاییزه در تبریز خبر داد و گفت: در مجموع یک میلیون انواع بوته گل، درخت و درختچه در پاییز امسال در تبریز کاشته می شود.
به گفته مدیر عامل سازمان پارک های شهرداری تبریز، سرانه فضای این شهر برای داخل شهر 3.5 و برای خارج از شهر 8.23 مترمربع است.