جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

مخالفت دادستانی با افزایش بهای عوارضی آزاد راه پیامبراعظم (ص) - نمایش محتوای خبر

 

 

مخالفت دادستانی با افزایش بهای عوارضی آزاد راه پیامبراعظم (ص)

دادستان شهرستان بستان آباد با افزایش بهای عوارضی آزاد راه پیامبراعظم (ص) در مسیربستان آباد - تبریز مخالفت کرد.

مخالفت دادستانی با افزایش بهای عوارضی آزاد راه پیامبراعظم (ص)

محمدحسین علیپورآلانق روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات آزاد راه پیامبراعظم (ص) باهرگونه افزایش بهای عوارضی قبل از حل مشکلات تونل های دوقلوی شیبلی و رفع نواقص این آزاد راه مخالفت کرد.
وی نقص سیستم روشنایی، تهویه هوا، نبود ابزاردقیق و دالان های ارتباطی بین دو تونل را از مشکلات عمده این تونل ها برشمرد و گفت: اگر قرار است عوارض از مردم دریافت شود باید درقبال آن خدمات نیز به مردم ارائه شود.
وی گفت: درحالی که بیش از هفت سال از افتتاح این آزاد راه می گذرد و عوارض نیز از مردم دریافت می شود ولی هنوز مشکلات تونل ها حل نشده است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بستان آباد، آزاد راه پیامبراعظم (ص) را یکی ازمسیرهای مهم و پرتردد کشور خواند و با توجه به نزدیکی ایام تعطیلات نوروز از مسئولان خواست برای حل سریع مشکلات این تونل ها تلاش کنند.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی هم ماه گذشته در نشست شورای ترافیک استان نسبت به حذف عوارض آزاد راه تبریز- زنجان به سبب بی توجهی شرکت بهره بردار در رفع نواقص این آزاد راه هشدار داده بود.
فاز نخست آزادراه تبریز - زنجان به طول 82 کیلومتر حد فاصل ' زنجان ـ سرچم' در سال 83، فاز دوم آن به طول 161 کیلومتر حدفاصل 'سرچم ـ بستان آباد' در سال 85 ، فاز سوم آن به طول 22 کیلومتر حدفاصل 'بستان آباد ـ قزلجه میدان' در سال 90 و قطعه آخر به طول 17 کیلومتر در حد فاصل قزلجه میدان تا اتوبان شهید کسایی تبریز در اسفند سال 91 بهره برداری شد.
آزاد راه پیامبر اعظم (ص) به طول 620 کیلومتر از تبریز تا تهران امتداد دارد.