رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

محفل موسیقی - نمایش محتوای صدا

 

 

محفل موسیقی

Loading the player...
بیش از دوهزار سال است که غرب وشرق به قدرت موسیقی در برانگیختن احساسات اذعان کرده‌اند. به حدی که کسانی که دغدغه حفظ امنیت دولت را داشته‌اند موسیقی را خطرناک تلقی کرده‌اند. اما تشریح این امر که موسیقی چگونه چنین تاثیری بر ما میگذارد بسیار دشوار است. فهم دلیل این امر چندان سخت نیست. قدیمی ترین و رایج ترین نظریه‌های غربی هنر، هنر را تقلید طبیعت میدانند. اما موسیقی تماماً با این تعریف سازگار نیست. موسیقی قادر به بازنمایی اشکال و رنگ‌ها یا توصیف جهان در قالب واژگان نیست و توانایی‌اش در تقلید اصواتی که در عالم طبیعت وجود دارند سهم بسیار کوچکی است. اما این قالب هنری غیرمفهومی و غیر تقلیدی که مجموعه‌ای از اصوات نظام یافته است به نحو معینی تجربیات زیبایی شناسانه‌ای فراهم می‌آورد که در ابعاد و مراتب مختلف دارای ارزشند.
محفل موسیقی عنوان برنامه ای است از شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی که به تهیه کنندگی سید حسن سیدیان هر هفته روزهای دوشنبه به صورت زنده تقدیم شنوندگان می شود .   
این برنامه با نگاهی تخصصی به موسیقی های ملی و محلی ، تاثیر و سبک های موسیقی را از ابعاد مختلف بررسی می کند . 
در این برنامه به منظور آشنایی بیشترِ شنوندگان با موسیقی نقاط مختلف کشور ، کارشناسانی از این حوزه در برنامه حضور پیدا کرده و در مورد مسائل و موضوعات مختلف این رشته به بحث و بررسی می پردازند . 
علاقمندان می توانند روزهای دوشنبه هر هفته راس ساعت 22 شب از شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی شنونده این برنامه باشند .  
تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده: سید حسن سیدیان 

گوینده و نویسنده: علیرضا طهماسب زاده

صدابردار: نوید پورنجف