جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

مجلس خبرگان حلقه اتصال رهبری و مردم است - نمایش محتوای خبر

 

 

مجلس خبرگان حلقه اتصال رهبری و مردم است

معاون بین الملل اتحادیه دانشمندان جهان اسلام با اشاره به نقش نمایندگان مجلس خبرگان رهبری گفت: این مجلس نقطه اتصال میان رهبری و مردم است و این حلقه بسیار تعیین کننده است.

مجلس خبرگان حلقه اتصال رهبری و مردم است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عباس نصیری فرد روز سه شنبه در آئین گرامیداشت 29 بهمن در تبریز، با بیان اینکه به واسطه انقلاب اسلامی ایران پیوندی عمیق میان روحانیت و مردم ایجاد شد ، گفت: همه قوا با تبعیت از مبانی اصلی انقلاب و نگاه توحیدی می توانند به مفهوم اصلی خود برسند.
وی اظهار کرد: اگر روند انتخابات بر اساس مبانی فکری انقلاب اسلامی باشد نباید برای برد و باخت باشد و تفاسیر متفاوتی شود بلکه باید افراد بر مبنای تکلیف درانتخابات حاضر شوند.
وی با بیان اینکه با نگاه توحیدی تفاوتی در برد و باخت وجود ندارد، گفت: نمایندگی مجلس و خبرگان رهبری بر اساس مبانی فکری الهی انقلاب اسلامی باید تکلیف مدارانه باشد.
حجت الاسلام نصیری فرد با بیان اینکه خط فکری انقلاب اسلامی و امام راحل (ره) مبتنی بر مبانی اسلامی است، اظهار داشت: خط فکری غربی در برابر این خط فکرالهی قرار دارد و افرادی که درابتدای انقلاب در مناصب حکومتی قرار گرفتند به واسطه همین تفکرغربی مورد مخالفت امام راحل بودند.
معاون بین الملل اتحادیه دانشمندان جهان اسلام خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی سیرعرفانی و معنوی حضرت امام راحل بود.
وی با بیان اینکه ایران اسلامی امروز در جهان عظمت خاصی پیدا کرده است، گفت: اینکه رئیس جمهور روسیه به رهبر معظم انقلاب اسلامی قرآن هدیه می کند پیام خاصی دارد و تفسیرش این است که ایران ام القرای جهان اسلام است.
حجت الاسلام نصیری فرد خاطرنشان کرد: در تفکر شیعی تروریسم پرورش پیدا نمی کند اما در تفکر وهابیت، اسلام افراطی پرورش می یابد و فردی مانند پوتین به این مسئله واقف است.
وی گفت: امروز دشمن درصدد نفوذ درکشور بوده و این نفوذ را به روش های مختلف اعمال می کند تا نگاه معنوی و تفکر وحیانی انقلاب اسلامی خدشه دار شود.
امام جمعه تبریز و عضو خبرگان رهبری هم با بیان اینکه مردم آذربایجان شرقی با حضور حماسی و انتخاب آگاهانه در پای صندوق های رای وفاداری خود به نظام اسلامی را نشان خواهند داد، اظهار کرد: انتخاب آگاهانه وفاداری به رهبری است.
آیت الله محسن مجتهد شبستری با بیان اینکه انقلاب اسلامی دارای نقاط عطف متعددی بود ، گفت: یکی از این نقاط عطف شهادت فرزند امام راحل و نقطه عطف دیگر قیام 19 دی بود که در چهلم شهدای قم قیام مردم تبریز رخ داد و حماسه با عظمتی به اعتراف همگان بود و رسانه های داخلی و خارجی در این مورد نوشتند.
وی خاطرنشان کرد: این قیام پس از توهین آشکار رئیس شهربانی به ساحت مسجد و شهادت جوان تبریزی آغاز شد و مردم به مراکز فساد و حزب رستاخیز حمله کرده و شاه مجبور شد که استاندار وقت را تغییر داده و نگران وضعیت شود.
امام جمعه تبریز گفت: پس از این قیام امام راحل(ره) پیام دادند و صبح انقلاب را پیش بینی کردند و حرکت های بزرگ بعدی صورت گرفت.
عضو خبرگان رهبری ادامه داد: مردم تبریز و آذربایجان پس از گذشت چندین دهه در راهپیمایی 22 بهمن امسال با حضور حماسی خود نشان دادند که همچنان پایدار و ایستاده در مسیر انقلاب و نظام هستند.
امام جمعه تبریز اظهار کرد: مردم تبریز و آذربایجان پر شور و گسترده در پای صندوق های رای حاضر خواهند شد.
نماینده ولی فقیه درآذربایجان شرقی افزود: مردم آذربایجان و تبریز با حضور حماسی و انتخاب آگاهانه در پای صندوق های رای وفاداری خود به رهبری نظام اسلامی را نشان خواهند داد.
امام جمعه تبریز همچنین به دیدار سالانه مردم تبریز با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: فردا بار دیگر با رهبری بیعت خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه تبریز هم با بیان اینکه تبریز و آذربایجان در100 سال گذشته همواره پیشتاز بوده است، گفت: در دوران مشروطه و قیام 29 بهمن تبریز اوج این حرکت ها را شاهد بودیم.
محمدرضا پورمحمدی با بیان اینکه دستاوردها و موفقیت های امروز به برکت انقلاب است ، اظهار کرد: قیام 29 بهمن نقطه عطف انقلاب اسلامی بود و اگر این قیام صورت نمی گرفت و حرکت مردم تبریز نبود سایر قیام های مردم ایران در شهرهای دیگر و چهلم ها ادامه دار نمی شد و در نتیجه انقلاب به پیروزی نمی رسید.
رئیس دانشگاه تبریز گفت: اینکه کشورهای غربی بر سر میز مذاکره با مردم ایران حاضر می شوند به برکت خون شهدا و جانفشانی های صورت گرفته است.
پورمحمدی درادامه به رشد علمی کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر رشد علمی ایران چهار برابر متوسط کشورهای پیشرفته جهان است که این امر نیز به برکت انقلاب اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد: اقتدار و سرافرازی ایران اسلامی در بعد جهانی و بین المللی مدیون انقلاب است و رسالت ما این است که باید همچون گذشته ادامه دهنده راه امام راحل و منویات رهبری و شهدا باشیم.
رئیس دانشگاه تبریز همچنین با اشاره به تاریخ صدساله آذربایجان و تبریز در حرکت های ضداستعماری و استبدادی یادآور شد: نقش تبریز و آذربایجان در صد سال گذشته همواره پیشتاز بوده و در حرکت های مشروطه و قیام 29 بهمن تبریز اوج این حرکت ها را شاهد بودیم.
وی با اشاره به برگزاری آئین های گرامیداشت شهدا تاکید کرد: برگزاری این برنامه ها برای آشنایی نسل های آتی مهم و حیاتی است تا آنان نیز با شهدا آشنا شوند.
پورمحمدی با یادآوری اینکه دانشگاه تبریز شهدای بسیاری تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده است، گفت: اولین و آخرین شهید قیام 29 بهمن تبریز از دانشجویان دانشگاه تبریز بوده است.
دراین آئین از خانواده های شهدای قیام 29 بهمن تبریز تجلیل شد.