جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

مجلس آینده باید مجلس وحدت و همدلی باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

مجلس آینده باید مجلس وحدت و همدلی باشد

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مردم به دنبال آرامش هستند و هیچ کس جز دشمنان انقلاب از اختلاف سود نمی برد، گفت: مجلس آینده باید مجلس وحدت و همدلی باشد .

مجلس آینده باید مجلس وحدت و همدلی باشد

به گزارش روابط عمومی استانداری ، اسماعیل جبارزاده در مراسم افتتاح طرح های عمرانی و آموزشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، با بیان این که مردم در سال 92 گفتمان اعتدال را انتخاب کردند، افزود: اعتدال یعنی همه جناح ها و گروه ها برای حل مشکلات با هم همکاری کنند.

وی اظهارکرد: مجلس باید ریل گذار حرکت دولت باشد و همه قوا باید زیر نظر رهبری انقلاب در خدمت مردم و توسعه کشور هماهنگ و همدل باشند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که اساتید دانشگاه ها جزو گروه های مرجع و محل مشورت مردم هستند، از دانشگاهیان خواست مردم را در انتخاب آگاهانه و حضور پرشور در پای صندوق های رای راهنمایی کنند.

وی همچنین بر حضور فعال دانشجویان و تشکل های دانشجویی در ایجاد شور انتخاباتی تاکید کرد و گفت: رسالت دانشجو، کمک به مردم در جهت انتخاب اصلح است.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که هیچ پروژه ای در استان بدون پیوست علمی انجام نمی شود، اظهار داشت: همواره بر این اصل پای بندیم که صاحب نظران، اندیشمندان و استادان دانشگاه ها همواره باید پای ثابت تصمیم گیری های مهم باشند.

وی خاطرنشان کرد: دولت یازدهم خود را بی نیاز از هم فکری و مشاوره دانشگاهیان نمی داند و تاکید رئیس جمهور بر این است که از جامعه دانشگاهیان و صاحب نظران به معنی واقعی کلمه در تصمیم گیری های بزرگ استفاده شود.

وی افزود: متاسفانه در برخی از مقاطع، مسئولان اجرایی کشور خود را عقل کل می دانستند و تصمیمات را بدون مشورت و کار علمی می گرفتند که هزینه های این تصمیمات بر مردم تحمیل می شد.

جبارزاده با بیان این که در دولت یازدهم همه اقدامات باید پیوست علمی داشته باشد، افزود: ما از بدو ورود به استان در عمل ثابت کردیم که اداره صحیح استان بدون همکاری دانشگاهیان و صاحب نظران امکان پذیر نیست و بر این اساس مشاورانی از استادان دانشگاه ها انتخاب شده اند.

استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از همکاری و همفکری دانشگاه های استان در امور اجرایی، خاطرنشان کرد: یکی از این دانشگاه ها، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان است که به دلیل ویژگی های خاص خود نقش بسزایی در جهت توسعه استان داشته است.

وی انعطاف در برابر ساختارهای جدید، جوان بودن نیروی انسانی و هیات علمیو وهمجواری با منطقه صنعتی شهید سلیمی از جمله ویژگی های دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برشمرد .

استاندار آذربایجان شرقی وجود 500 واحد صنعتی و تولیدی در جوار این دانشگاه را فرصت بسیار مناسبی برای اتصال علم و صنعت ذکر کرد و با بیان این که تعداد کمی از این واحدها دارای واحد تحقیق و توسعه (R&D) هستند، گفت: برای تحقق اقتصاد دانش بنیان همه صنایع باید واحد R&D داشته باشند و ما انتظار داریم دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در این زمینه با بخش صنعت همکاری کند.

وی در ادامه از تصویب دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به عنوان یکی از پهنه های منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در شورای عالی عتف خبر داد و گفت: این دانشگاه 260 نفر عضو هیات علمی دارد که 60 نفر از آنها دارای درجه دانشیار و استاد هستند و این تعداد باید در مدت زمان کوتاهی به یکصد نفر برسد.

جبارزاده خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی در بحث برنامه ریزی علمی از سایر استان ها جلوتر است و ما برنامه ای را بر اساس آخرین روش های برنامه ریزی تهیه کرده ایم که مبنای توسعه کلان استان و همه شهرستان هاست.

وی با تاکید بر این که دانشگاه ها باید به سمت کارآفرینی پیش بروند، افزود: برای تحقق این امر حاضریم تا هر اندازه که دانشگاه های استان توانایی داشته باشند پروژه های توسعه ای را به آنها بسپاریم.

جبارزاده با اشاره به سیاست دولت در کاهش وابستگی بودجه کشور به درآمدهای نفتی و با بیان این که تنها 25 درصد از بودجه سال آینده وابسته به نفت است، افزود: دانشگاه ها باید به سمت درآمدزایی و تعریف منابع درآمدی بروند.

وی اظهارکرد: ما با تولید ثروت از طریق فروش ایده ها، تحقیقات و پروژه های علمی یا ایجاد شرکت های دانش بنیان نه تنها مشکلی نداریم، بلکه تشویق هم می کنیم.

وی گفت: مشکلات استان محدود است و اگر هر یک از اعضای هیات علمی دانشگاه ها برای یکی از مشکلات استان راهکار ارایه کند همه مشکلات استان قابل حل خواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که فارغ التحصیلان دانشگاه شهید مدنی باید متفاوت از سایر دانشگاه ها باشند، افزود: باید شرایطی در این دانشگاه فراهم شود که دانشجویان بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی بتوانند جذب بازار کار شوند.

وی با تاکید بر این که هیچ محدودیتی برای مشارکت دانشگاه شهید مدنی در توسعه پایدار استان وجود ندارد، گفت: آماده هر نوع تعامل و همکاری در این زمینه هستیم.

جبارزاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که به استقلال دانشگاه معتقدم و دولت هم به این موضوع توجه دارد، افزود: فراتر از قوانین و مقررات هیچ خواسته ای از دانشگاه ها نداریم.

وی در واکنش به حضور افراد و شخصیت های سیاسی در دانشگاه ها و ملاحظات امنیتی در این خصوص، اظهار داشت: آذربایجان شرقی از امن ترین استان های کشور است و برای این امنیت زحمات زیادی کشیده شده است.

جبارزاده با بیان اینکه ما نمی خواهیم امنیت و آرامش استان با یک بی احتیاطی زیر سوال برود و حساسیت ما تداوم امنیت پایدار در استان است، گفت: در عین حال که به استقلال دانشگاه در تامین امنیت داخلی دانشگاه معتقدیم، بر رعایت قوانین و مقررات و مصوبات شورای امنیت کشور نیز تاکید داریم.

بر اساس این گزارش، مرحله اول ساختمان دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان امروز با حضور استاندار بهره برداری شد .

این ساختمان در زمینی به مساحت 2200 متر مربع در سه طبقه با اعتباری افزون بر 38.5 میلیارد ریال در مدت یک سال ساخته شده است.

همچنین ساختمان دانشکده کشاورزی این دانشگاه در زمینی به مساحت 2432 متر مربع در سه طبقه و با صرف 39 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

طرح تصفیه خانه فاضلاب دانشگاه شهید مدنی آذربایجان آخرین پروژه ای بود که امروز با حضور استاندار آذربایجان شرقی افتتاح شد.

این پروژه به منظور تامین آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز این دانشگاه اجرا شده و کیفیت آب خروجی آن به تایید آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان رسیده است.