جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

ماندگاری گونه های گیاهی دغدغه اصلی توسعه فضای سبز تبریز است - نمایش محتوای خبر

 

 

ماندگاری گونه های گیاهی دغدغه اصلی توسعه فضای سبز تبریز است

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز گفت: ماندکاری گونه های گیاهی مهمترین و اصلی ترین دغدغه این مجموعه در توسعه فضای سبز تبریز است.

ماندگاری گونه های گیاهی دغدغه اصلی توسعه فضای سبز تبریز است

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی این سازمان، محمدحسین حسن زاده، وضعیت فضای سبز تبریز را از نظر زیرساختی مناسب ندانست و افزود: متاسفانه وضعیت فضای سبز تبریز از نظر زیرساختی مناسب نیست و ما باید اصلی ترین مولفه های ایجاد فضای سبز شاداب را که آب کافی، خاک مناسب، مدیریت و نگهداری گونه های گیاهی است، تقویت کنیم.
وی ادامه داد: سازمان پارک های تبریز همواره در صدد است با کاشت گونه های مناسب با شرایط آب و هوایی منطقه ، نسبت به ماندگاری و حفظ فضای سبز موجود شهری اقدام کند.
حسن زاده گفت: فضای سبز اصلی ترین زیرساخت اجتماعی شهری است، از این رو این سازمان تمام تلاش خود را برای جبران کمبودهای فضای سبز به کار بسته که در این خصوص می توان به تامین بخش زیادی از آب مورد نیاز برای حفظ و توسعه فضاهای سبز اشاره کرد.
وی ، اصلی ترین وظیفه سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری را صیانت از فضای سبز عنوان کرد.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز، اصلی ترین چالش این سازمان را تأمین منابع آبی پایدار برای آبیاری فضای سبز تبریز اعلام کرد و گفت: با توجه به کاهش چشمگیر نزولات جوی طی سال های گذشته، طبیعی است که با محدودیت های آبی موجه باشیم، با این حال پیش بینی های لازم برای جبران این موضوع در مناطق مختلف تبریز به کار گرفته شده است.
حسن زاده، با اشاره به ادامه برنامه های سازمان پارک ها جهت توسعه پارک ها و فضای سبز شهر، گفت: توسعه پارک های محله ای، ایجاد منابع آبی پایدار، باز پیرایی فضای سبز و کاشت گونه های گیاهی پایدار، از جمله برنامه های این سازمان در سال جاری است .