جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

فلسفه قیام عاشورا در ماه محرم تبیین شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فلسفه قیام عاشورا در ماه محرم تبیین شود

فرماندار تبریزگفت: در ماه محرم برنامه های فرهنگی باید با جهت گیری صحیح در مسیر تبیین قیام عاشورا باشد.

فلسفه قیام عاشورا در ماه محرم تبیین شود

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی فرمانداری تبریز، رحیم شهرتی فر در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم ماه محرم گفت: ایام عزاداری ماه محرم فرصت بسیار مغتنمی است تا بعد معنوی زندگی خودمان را با الگو برداری از حادثه کربلا تقویت کنیم.
وی با بیان اینکه اساس دین اسلام مبارزه با شرک و بت پرستی است، افزود: نصب جایگاه برای هئیت ها، چاپ و نصب بنرهایی بزرگ بدون محتوای فرهنگی، نصب مجسمه اشکال مختلف و استفاده ازطبل های بزرگ در ایام عزاداری ماه محرم در فرهنگ عزاداری سنتی آذربایجان وجود نداشته است و باید مراقبت کنیم عزاداری برای سید و سالار شهیدان و یاران با وفایش حفظ و ادامه داشته باشد.
فرماندار تبریز با تاکید بر حفظ عزاداری سنتی آذربایجان، گفت: مسئولان سازمان های فرهنگی باید به وظیفه ذاتی خود عمل کنند تا جلوی هجمه های موجود بر علیه شیعه گرفته شود.
شهرتی با اشاره به اینکه شهرداری های مناطق وسازمان تبلیغات اسلامی باید برمحتوای بنرهای مذهبی نظارت داشته باشند، اظهارامیدواری کرد: مسئولان هیات حسینی و دسته های عزاداری بدون ایجاد مزاحمت صوتی در ساعات پایانی شب و بدون ایجاد مانع در مسیرهای تردد مردم از نصب جایگاه در خیابان های شهر خودداری کرده و با ماموران انتظامی و شهرداری تبریز همکاری و هماهنگی داشته باشند.