جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

فعال کردن سفیران سلامت دانش آموزی را مد نظر داریم - نمایش محتوای خبر

 

 

فعال کردن سفیران سلامت دانش آموزی را مد نظر داریم

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه باید از ظرفیت دانش آموزان برای پیشبرد پیام های بهداشتی استفاده کرد، گفت : به دنبال فعال کردن سفیران سلامت دانش آموزی در مدارس کشور هستیم.

مهرزاد حمیدی در نشست کشوری برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی در تبریز، افزود : همکاری های خوبی بین دو وزارت آموزش و پرورش و بهداشت در حوزه های مختلف بهداشت و سلامت وجود دارد.

وی با اشاره به توافق نامه بین دو این وزارتخانه جهت ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان، گفت : بیش از 13 میلیون دانش آموز کشور در 105 هزار مدرسه گروه هدف اجرای این طرح بوده و از اردیبهشت ماه سالجاری این طرح در سراسر کشور اجرایی شده است.

حمیدی اظهار کرد : در جلسات متعددی که با سازمان کتاب های درسی داشته ایم، خلاهای موجود در کتب درسی در حوزه بهداشت و سلامت بررسی و در تالیف جدید کتب این خلاها برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به ارایه بسته های آموزشی سلامت دهان و دندان در بین تمامی دبیران و فرهنگیان کشور، افزود : تمام دبیران باید اطلاعات لازم را در این خصوص داشته باشند و در همین راستا دو واحد درسی بهداشت به دروس ارایه شده در دانشگاه فرهنگیان کشور اضافه شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح همیار پلیس در مدارس کشور ، اظهار کرد : بایستی طرح همیار بهداشت و سفیران بهداشت نیز در مدارس اجرا شود.

وی ادامه داد : نباید در خصوص آموزش های بهداشتی فقط به آموزش های کتب درسی، معلمان و والدین اکتفا کرد بلکه باید از ظرفیت خود دانش آموزان در انتقال مفاهیم آموزشی به یکدیگر بهره مند شد.

حمیدی گفت : برای این منظور ضروری است کتب ویژه سفیران سلامت تدوین و مفاهیم بهداشتی آموزش داده شود و همچنین برای این سفیران، منزلت و شخصیت اجتماعی تعریف شود.

وی اضافه کرد : برنامه های نوین آموزش و پرورش باید به سمت مدرسه محوری، دانش آموز مداری و مشارکت محوری پیش رود.

نشست کشوری برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی 21 و 22 مرداد ماه جاری در سالن کنفرانس هتل شهریار تبریز در حال برگزاری است.