حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

فعالیت 23 کمیته برای اجرای برنامه های دهه فجر در آذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 23 کمیته برای اجرای برنامه های دهه فجر در آذربایجان شرقی

رئیس ستاد دهه فجر آذربایجان شرقی گفت : 23 کمیته برای اجرای برنامه های دهه فجر امسال فعالیت می کنند.

فعالیت 23 کمیته برای اجرای برنامه های دهه فجر در آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، حجت الاسلام تقی زاده در نشست کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر که در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برگزار شد ،  رویکردهای اصلی فعالیت این کمیته ها را بر مبنای امید آفرینی ، دشمن شناسی ، وحدت و همبستگی ملی ، خودباوری ، الهام بخشی و تاثیر گذاری در کشورهای منطقه اعلام کرد.

 رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی افزود : تببین اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) ، بازخوانی آرمانهای شهدا و مرور نقش مهم مردم در پیروزی و حفظ انقلاب اسلامی  محور تمامی برنامه های گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  قرار خواهد گرفت.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی هم در این نشست گفت : آماده سازی فضای عمومی برای برگزاری جشن های مردمی در دهه فجر امسال ، باید اولویت اصلی رسانه ها  باشد.

 سید محسن لطیفی افزود : به منظور انعکاس دستاوردهای نظام ، رسانه ها باید واقعیت ها را اطلاع رسانی کنند و در این میان مقایسه عملکرد دولت فعلی با سالهای گذشته و بعضا نادیده گرفتن خدمات دولتهای پیشین نه تنها کارساز نیست بلکه بی تقوایی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه  مردم در انتظار پاسخگویی های شفاف و صادقانه مسئولان در مسایل مختلف کشور هستند خاطرنشان کرد : رسانه ها در کنار هم می توانند مشکلات جامعه و پاسخ مسئولان را در باره نحوه رفع آنها بازتاب دهند  و نباید هر رسانه به فراخور مصالح خود حقایق را کم و زیاد کند .

 لطیفی با اشاره به فراگیری استفاده از فضای مجازی در جامعه هم گفت : اگر چه استفاده از این فضا عمومی شده اما مردم به صحت و اعتبار مطالب انتشار یافته در آنها اعتماد زیادی ندارند و  ماندگاری آنها نیز زیاد نیست.

 وی تصریح کرد : اگر بخواهیم از قافله دنیای مجازی عقب نمانیم باید اعتماد عمومی مردم را در این فضا جلب کنیم.
 مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به تشکیل دبیرخانه ویژه در رسانه ملی برای گرامی داشت  چهلمین سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی در سال 1397گفت :  باید از امسال برای پربار شدن اقدامات این دبیر خانه فعالیت خود را شروع کنیم  و این موضوع مستلزم احصای نیازها و جمع آوری انتقادات و پیشنهادات اصحاب رسانه است.

 معاونان خبر ، صدا ، سیما و مدیر رادیو برون مرزی آذری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی هم در این نشست گزارشی را از برنامه های تهیه شده برای پخش در دهه فجر ارائه کردند. در این جلسه اعضای کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر استان بر تولید محتواهای غیر کلیشه ای ، بهره گیری از تاریخ شفاهی ، حضور موثر در فضای مجازی ، جلب مشارکت نسل جوان ، احیای نقش مساجد ، به روزرسانی ادبیات انقلاب اسلامی با مقتضیات فعلی و شورآفرینی در میان دانش آموزان در ایام دهه فجر  تاکید کردند. 

 

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی