جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

فضای سبز تبریز به هیچ عنوان شاهد تغییر کاربری نخواهد بود - نمایش محتوای خبر

 

 

فضای سبز تبریز به هیچ عنوان شاهد تغییر کاربری نخواهد بود

شهردار تبریز گفت: این شهرداری برای کسب درآمد یا اجرای طرح های مختلف، اقدام به تغییر کاربری فضاهای سبز نخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری، صادق نجفی در جلسه مشترک با شهردار و معاونان منطقه شش اظهار کرد: شهرداری برای کسب درآمد و توسعه شهری، هرجا که لازم باشد اقدام به تغییر کاربری خواهد کرد اما این موضوع شامل فضاهای سبز نخواهد شد.

وی بر لزوم تعریف منابع پایدار درآمدی برای شهرداری تاکید کرد و گفت: لازم است تمام شهرداران مناطق نسبت به تحصیل درآمدهای پایدار از طریق شناسایی ظرفیت ها و توانمند سازی منابع، برنامه ریزی و اقدام کنند.

نجفی با اشاره به برخی مشکلات و کاستی های موجود، یادآوری کرد: باید صرف نظر ازتوجیهات معمول با واقعیات شهری مواجه شده و بر اساس آنها طرح های مختلف طراحی و به اجرا گذاشته شود.

شهردار تبریز به سپری شدن فصل سرما در تبریز اشاره کرد و خواستار رسیدگی فوری به وضعیت آسفالت معابر این شهر از سوی شهرداران مناطق شد.

نجفی روشنایی معابر را یکی از عوامل ارتقای امنیت و آرامش روانی در شهر دانست و گفت: در این میان، روشنایی پارک های محله ای باید مد نظر مسوولان مناطق باشد.

وی با بیان اینکه باید هرچه سریعتر نسبت به ساماندهی و خدمات رسانی مطلوب به شهرک های حاشیه تبریز اقدام شود، خاطرنشان کرد: شهرداری منطقه 6 در این زمینه وظیفه خاصی دارد و می تواند تحولی اساسی در حوزه فعالیت های خود ایجاد کند.