حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی

قائم مقام صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی بر فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی تاکید کرد.

فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، علی عیسی زاده در چهارمین جلسه کارگروه فرهنگی و تبلیغات کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به اینکه فرهنگ سازی استفاده از تولیدات داخلی رسالت همگانی است، گفت: تبلیغ و ترویج فرهنگ مقابله با قاچاق کالا ضرورتی انکار ناپذیر است و همه باید در این خصوص مشارکت کنند.

وی با تاکید براینکه صدا و سیمای آذربایجان شرقی در برنامه های خود بدنبال تشویق مردم به خرید کالای داخلی با تولید برنامه هاست، افزود: در کنار فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی باید تولید کنندگان نیز با ارتقای کیفی کالاهای تولیدی خود در مقابله با واردات کالای خارجی و همچنین قاچاق کالا تلاش کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز هم گفت : شهرداری با بیش از 130مرکز فرهنگی در مناطق مختلف تبریز برای کمک به این فرهنگ سازی آماده است. حجت الاسلام حمیدی افزود: برنامه ریزی لازم برای روز های آخر سال که فصل خرید های نوروزی است صورت گرفته و تلاش خواهد شد در این فرهنگ سازی اهتمام جدی شود.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت آذربایجان شرقی هم از تشدید نظارت های این سازمان از اول اسفند ماه برای مبارزه با تخلفات احتمالی صنفی و همچنین جلوگیری از عرضه کالاهای قاچاق در واحد های عرضه خبر داد.

عطاپور با اشاره به اینکه صنوف تبریز برای عرضه نکردن کالا های خارجی برای حمایت از تولیدات داخلی پیش قدم شده اند، گفت: اخیراً اتحادیه عرضه کنندگان کفش تبریز با شعار" با افتخار فقط کالای ایرانی عرضه می کنیم " برای مقابله با کالا های خارجی و کالای قاچاق به میدان آمده اند ابراز امیدواری کرد: دیگر صنوف نیز به این حرکت مناسب، اقدام کنند.

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی