سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

فرمانده کل سپاه: شهدای مدافع حرم از حریم اسلام و انقلاب دفاع می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

فرمانده کل سپاه: شهدای مدافع حرم از حریم اسلام و انقلاب دفاع می کنند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم از اسلام و انقلاب دفاع می کنند، گفت: رویش های انقلاب بیشتر از ریزش های آن بوده و نسل جدید معجزه ای در این انقلاب است.

فرمانده کل سپاه: شهدای مدافع حرم از حریم اسلام و انقلاب دفاع می کنند

به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار 'محمدعلی جعفری' روز چهارشنبه در دیدار با پدر 'محمدرضا فخیمی' شهید مدافع حرم از تبریز در منزل پدری وی افزود: بسیاری از جوانان کشور با روحیه جهادی برای تعالی، فرصت پیدا نمی کنند و ما باید برای آنان بسترسازی کنیم. 
وی در فضایی صمیمی و در حالی که زیر پلاکارد ' آه یا زینب ' نشسته بود، گفت: شهدای مدافع حرم بینش بالایی دارند که جان خود را در کف دست می گذارند و از حریم اسلام و انقلاب دفاع می کنند. 
سردار 'غلام عسگر کریمیان' فرمانده سپاه عاشورا نیزدر فضای معنوی منزل شهید ' محمدرضا فخیمی' و در حالی که دست پدر این شهید را در دست گرفته بود، گفت: شهید 'محمدرضا فخیمی' از بچه های تیپ امام زمان (عج) بود و پدر بزرگوار وی نیز سرشار از روحیه و ایمان است.
سردار 'عبدالعلی ابراهیمی مطلق' فرمانده تیپ امام زمان (عج) نیز در این دیدار به نقل خاطره ای از این شهید و حساسیت وی برای پرهیز از غیبت پرداخت و گفت: فرزندی صالح و سرشار از معنویت در این خانواده تربیت شده بود که طی دو سال خدمت در سپاه، خود را وقف این نهاد کرد.
پدر شهید مدافع حرم 'محمدرضا فخیمی' نیز فرزند شهیدش را متعلق به امت و رهبری دانست و گفت: به جز 'محمدرضا ' فرزند دیگری دارم که اگر امام خامنه ای دستور دهند حاضرم خودم و فرزندم را تقدیم انقلاب کنم.
' حاج رسول فخیمی' وصیت نامه فرزندش را که محتوایی مبنی بر تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی داشت، به سرلشکر جعفری تقدیم کرد و افزود: خاندان ما 18 شهید گلگون کفن تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.
نزدیک به 55 روز از شهادت ' محمدرضا فخیمی' در حلب سوریه می گذرد؛ دلیر مرد 24 ساله ای از اهالی شهرستان هریس و ساکن تبریز که در مواجهه با تکفیری های جبهه النصره به شدت زخمی و پس از دو روز به فیض عظیم شهادت رسید.
عکس یادگاری پدر شهید فخیمی و خبرنگاران با سردار سرلشکر جعفری پایان بخش این دیدار در فضایی صمیمی و معنوی بود.