سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

فرمانده سپاه عاشورا : ضرورت تقویت انقلاب با حفظ روحیه شهادت طلبی - نمایش محتوای خبر

 

 

فرمانده سپاه عاشورا : ضرورت تقویت انقلاب با حفظ روحیه شهادت طلبی

فرمانده سپاه عاشورا حفظ روحیه شهادت طلبی را عامل ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در مقابل دشمنان دانست.

فرمانده سپاه عاشورا : ضرورت تقویت انقلاب با حفظ روحیه شهادت طلبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی سردار کریمیان امروز در یادواره 325 شهید بهداری رزمی لشکر 31 عاشورا افزود:باید با تاسی از فرهنگ عاشورایی و با تذهیب نفس و ولایت مداری ، روحیه شهادت طلبی را که موجب ترس دشمنان است  حفظ کرد. 
وی گفت : شهدا ماموریت و رسالت خود را انجام دادند و اکنون باید با ادامه راه آنان و حفظ نام و یاد آنها مانند حضرت زینب فرهنگ آنان را گسترش داده و مکمل اقدام آنها باشیم. 
رزمنده سابق لشکر عاشورا با اشاره به اهمیت شناخت شهدا و رهرو راه آنها بودن تاکید کرد:عزت و موفقیت جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدایی که است که غیورمردانه در مقابل کفر و دشمنان ایستادند. 
سردار کریمیان خاطرنشان کرد : دشمنان با روش های و سناریوهای جدید به دنبال نفوذ و رخنه در جمهوری اسلامی ایران هستند و به  شرط داشتن اخلاص توکل به خدا و روحیه شهادت طلبی این دشمنان موفق نخواهند شد. 
مسئول سابق بهداری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز گفت:شهدا ورزمندگان بهداری دارای روحیه والایی بوده که برغم مشکلات بسیار در جبهه ها شبانه روزانه فعالیت می کردند. 
سردار فتحیان افزود:دشمنان به خوبی از اهمیت بیمارستان ها و اورژانس ها با خبر بودند و به همین دلیل ده ها بار مراکز درمانی دوران دفاع مقدس را بمباران می کردند ولی با این وجود کادرهای درمانی با شجاعت و رشادت مجروحان را مداوا کردند. 
وی یادآور شد:بیش از 3 هزار عمل عمل جراحی در بیمارستان های صحرایی علی ابن ابی طالب و فاطمه الزهرا در دوران دفاع مقدس انجام شد . 
فتحیان خاطرنشان کرد : در عملیات والفجر هشت ،28 هزار نفر از رزمندگان مجروح و شیمیایی شده بودند که 2 هزار نفر از آنها مصدوم بدحال بودند و پزشکان متخصص و کادر درمانی جان برکفانه جان بسیاری از آنان را نجات دادند. 
معاون بهداشت و درمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم ایمان قلبی به پرورگار ،عشق و توسل به اهل بیت و انگیزه کسب رضایت الهی ،ولایت مداری و داشتن یاور قلبی را ویژگی های بارز شهدا بیان کرد. 
سردار عبدالهی وظیفه کنونی نسل جوان  را شناخت صحیح راه شهدا و الگو قرار دادن آنها دانست. 
 در این مراسم از تمبر یادبود شهدا بهداری لشکر عاشورا رونمایی و از خانواده شهدا بهداری لشکر عاشورا تجلیل شد .