جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

فرماندار:دهیاران مراغه در ثبت نام اینترنتی سرشماری روستاییان را یاری کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

فرماندار:دهیاران مراغه در ثبت نام اینترنتی سرشماری روستاییان را یاری کنند

معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: دهیاران این شهرستان در روند ثبت نام اینترنتی سرشماری، روستاییان را یاری کنند.

فرماندار:دهیاران مراغه در ثبت نام اینترنتی سرشماری روستاییان را یاری کنند

ظفر محمدی روز یکشنبه در نشست دهیاران بخش های مرکزی و سراجوی مراغه افزود: همکاری بهورزان خانه های بهداشت روستایی و دهیاران در مناطق روستایی موجب تسریع در روند ثبت نام اینترنتی سرشماری می شود.
وی ادامه داد: همکاری دانشکده علوم پزشکی با بهره گیری از امکانات 35 خانه بهداشت روستایی و بهورزان این مراکز همگام با دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در راستای افزایش میزان مشارکت و تسهیل در امر سرشماری در روستاهای این شهرستان انجام می شود.
وی با تاکید بر لزوم همکاری مردم و مسئولان در اجرای سرشماری نفوس و مسکن سال 95، اضافه کرد: مشارکت در این طرح تکلیفی ملی و شرعی است و باید در اجرای آن اهتمام بیشتری انجام شود.
فرماندار مراغه گفت: مردم با توجه به فرارسیدن روزهای پایانی مرحله اینترنتی سرشماری، ثبت نام در این طرح را به روزها و ساعت های پایانی آن موکول نکنند.
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری آذربایجان شرقی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت اجرای سرشماری سال 95 گفت: این آخرین دوره از سرشماری نفوس و مسکن تا سال 1405 شمسی بوده و مبنای تصمیم گیری های کلان کشوری، استانی و به دنبال آن شهرستانی خواهد بود.
علی فتحی زاده با تاکید بر لزوم ارائه اطلاعات صحیح از سوی مردم به آمارگیران در اجرای سرشماری افزود: وجود هرگونه آمار اشتباه در این سرشماری می تواند موجب وارد آمدن تبعات منفی و یا برنامه ریزی های غلط و ضرر رسیدن به منافع مردم شود.
وی با اشاره به روند اجرای این طرح در مناطق روستایی ادامه داد: با توجه به میزان پراکندگی روستاها، اطلاعات کلی روستاها فقط از سوی دهیاران به آمارگیران در این سرشماری اطلاع داده می شود.
وی اضافه کرد: با توجه به بسیج امکانات دستگاه های خدمات رسان به ویژه دهیاری ها و بهورزان در مناطق روستایی، مشارکت هرچه بیشتر روستاییان در اجرای این طرح ملی ضروری است.
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری آذربایجان شرقی گفت: مراغه تنها شهرستان در استان است که بهورزان فعال در خانه های بهداشت روستایی به صورت کامل در اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن سال جاری با دهیاری ها همکاری شبانه روزی دارند.
گفتنی است تاکنون پنج هزار و 217 خانوار در روستاهای بخش مرکزی و 486 خانوار در روستاهای بخش سراجو در سرشماری نفوس و مسکن سال 95، به صورت اینترنتی ثبت نام کرده اند.
شهرستان مراغه از دو بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای 173 روستا شامل 74 روستا در بخش مرکزی و 99 روستا در بخش سراجو بوده و با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری جنوب تبریز، مرکز استان آذربایجان شرقی واقع است.