جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

فرماندار خواستار سرعت بخشی در صدور مجوز طرح های گردشگری اهر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

فرماندار خواستار سرعت بخشی در صدور مجوز طرح های گردشگری اهر شد

فرماندار اهر، خواستار سرعت بخشی در صدور مجوزهای لازم برای آغاز عملیات اجرایی 2 طرح گردشگری این شهرستان از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان شد.

فرماندار خواستار سرعت بخشی در صدور مجوز طرح های گردشگری اهر شد

سید محمد عابدی روز شنبه در جلسه بررسی هسته های کلیدی سند تدبیر توسعه شهرستان اهر افزود: در راستای این سند قرار است تله کابین تالاب یوسفلو و مجتمع آب درمانی یل سویی به عنوان مکمل طرح منطقه نمونه گردشگری فندقلوی این شهرستان توسط 2 سرمایه گذار بخش خصوصی احداث شود.
وی یادآور شد: برای عملیاتی شدن آن ها باید از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مجوزهای لازم صادر شود که انتظار می رود این مجوزها زودتر صادر شود.
فرماندار اهر با بیان اینکه نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اهر به اداره تبدیل شده است، اظهار داشت: انتظار می رود این اداره نسبت به صدور مجوزهای مذکور اقدام های لازم را انجام دهد.
عابدی، با انتقاد از احداث نشدن کارخانه آهک هیدراته در این شهرستان ادامه داد: قرار بود این کارخانه توسط معدن مس سونگون احداث شود که اداره صنعت، معدن و تجارت باید این مهم را پیگیری و نسب به سرعت بخشی در احداث آن اقدام کند.
وی، گفت: عملیات ژئوفیزیک هوایی معادن این شهرستان توسط سازمان زمین شناسی استان برای شناسایی ذخایر معدنی به طور کامل در محدوه 10 هزار هکتار پایان یافته است.
عابدی از افتتاح مرحله اول میدان جدید دام ( دواب ) در این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: این میدان برای انتقال میدان دام فعلی در سطح 30 هزار مترمربع توسط بخش خصوصی در حال احداث بوده که مرحله اول آن با پیشرفت فیزیکی 70درصد آماده افتتاح است.
شهرستان اهر با 150 هزار نفر جمعیت، دارای دو بخش، دو شهر، 9 دهستان و 292 روستا بوده و در فاصله 107 کیلومتری شرق تبریز واقع است. / ایرنا