جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

فرماندار خداآفرین خواستار نظارت دقیق بر صرف تسهیلات بانکی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

فرماندار خداآفرین خواستار نظارت دقیق بر صرف تسهیلات بانکی شد

فرماندار خداآفرین با تاکید بر اینکه باید به افراد متخصص نیازمند و کارآفرین وام اشتغالزایی پرداخت شود، خواستار نظارت دقیق بر هزینه کرد تسهیلات بانکی در طرح های مربوطه از سوی دستگاه های متولی شد.

فرماندار خداآفرین خواستار نظارت دقیق بر صرف تسهیلات بانکی شد

امین امینیان روز شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری اظهار کرد: دولت هرسال مبالغ کلانی در قالب مشاغل خانگی و خود اشتغالی در حمایت از تولید و اشتغال پرداخت می کند که باید موانع تولید و اشتغال شناسایی و برطرف شود.
وی با بیان اینکه مولفه اصلی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است، گفت: باید تسهیلات بانکی به صورت هدفمند و جهت دار در راستای تولید پرداخت شود.
فرماندار خداآفرین با بیان اینکه امسال بیش از 18میلیارد ریال سهمیه اعتبارات بانکی، بسیج سازندگی سپاه ناحیه خداآفرین است، خاطر نشان کرد: این تسهیلات در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی، صنایع تبدیلی و حمایت از کارگاه های تولیدی تا سقف 300میلیون ریال برای هر طرح پرداخت می شود.
وی همچنین از دستگاه های اعضای کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان خواست تا از معرفی افراد شاغل برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی خودداری نمایند.
رئیس اداره کار کلیبر نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته برای مشاغل خانگی خداآفرین 2 میلیارد و 850 میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته بود که از این مبلغ 2 میلیارد و 40 میلیون ریال جذب مشاغل خانگی این شهرستان شده است.
اسماعیل عبدیان افزود: اعتبارات سال 95 این شهرستان هنوز ابلاغ نشده است. 
خداآفرین به عنوان یکی از شهرستان های مرزی کشور با جمعیتی حدود 35 هزار نفر در 242 کیلومتری تبریز واقع است. / ایرنا